Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı’nda canlı bomba saldırısı! 36 kişi öldü

İstanbul Atatürk Havalimanından şok son dakika haberi: Dış hatlar terminalinde art arda 3 patlama meydana geldi. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasına göre saldırıda 36 kişi yaşamını yitirdi.

Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı’nda canlı bomba saldırısı! 36 kişi öldü

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gelen son dakika haberlerine göre dış hatlar terminalinde akşam saat 22.00 sıralarında  kontrol noktalarında eş zamanlı olarak gerçekleşti. Saldırıya ilişkin peş peşe birçok açıklama yapıldı. Saldırıda 36 kişi yaşamını yitirdi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin de yaralandığı söyledi. Vali Şahin ayrıca, saldırının 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini değerlendirdiklerini ifade etti.

Başlıksız-1

BAKAN BEKİR BOZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

Patlamayla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilk belirlemelere göre 10 polisin şehit olduğunu söyledi. Saldırıyla ilgili detaylara da değinen Bozdağ, saldırganın elindeki kalaşnikof ile alanda ateş açtığı ve sonra da üzerindeki bomba düzeneğini patlattığını ifade etti. Bozdağ son açıklamasında 31 kişinin öldüğünü, 147 kişinin de yaralandığını belirtti.

Başlıksız-1

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar bölümündeki patlama sonrası saat 21.55'te ilk 3 ambulansın olay yerinde olduğunu, daha sonra 23 ambulansın olay yerine nakledildiğini bildirdi.

İLGİLİ HABERAlbayrak patlama yerindeydi! O anı anlattı...Albayrak patlama yerindeydi! O anı anlattı…

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Patlama sonrası 21.55'te ilk 3 ambulansımız olay yerinde olup, şuan toplam 23 ambulansımız olay yerinde yaralılara müdahale etmektedir. Olay yerinden tüm yaralılar, 112 ambulanslarımızla hastanelere nakledilmiştir” denildi.

Başlıksız-1

Patlama sonrası havalimanına giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.

Patlamayla ilgili görüntüleri 0 549 807 27 99 numaralı SÖZCü whatsapp ihbar hattına ulaştırabilirsiniz…

KRİZ MASASI TALİMATI

Atatürk Havalima'nında yaşanan patlama sonrasında Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i arayarak gelişmeler hakkında bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

PATLAMAYA YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında yayın yasağı getirdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR!

İstanbul Atatürk Havaliman'ındaki dış hatlar terminalinde art arda patlama meydana geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, 10 şehidin olduğunu söyledi. Ölü sayısının artmasından korkuluyor. Patlamanın, Atatürk Havalimanı gibi korunaklı bir bölgede olmasından dolayı sosyal medyada tepki yağıyor. İşte siyaset ve sanat dünyasından isimlerin Atatürk Havalimanı'ndaki patlamaya karşı tepkileri:

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...