Aydın Haberi: 1 gecede 15 işyerinden hırsızlık

1 gecede 15 işyerinden hırsızlık

1 gecede 15 işyerinden hırsızlık

AYDIN'ın Köşk İlçesi'nde 1 gecede 15 işyerine giren ve güvenlik kamerası görüntülerine göre rahat tavırlarıyla dikkati çeken hırsız şaşkınlık yarattı. Kimliği belirlenen hırsızın yakalanması için polis, çalışma başlattı.
Köşk'te bu sabah işyerlerine gelen 15 ayrı esnaf, kapıların ve çekmecelerin açık olduğunu, dükkan içinin ise dağıldığını görünce polisi aradı. Gelen polis ekibi işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. İlk olarak Başçayır Caddesi'ndeki bir işyerine giren hırsızın daha sonra Kore Sokak'ta yan yana 4 dükkana, ardından da bu işyerlerin karşısında bulunan bir kadın kuaförüne girdiğini tespit etti. Girdiği mekanlarda kendi evindeymiş gibi rahat hareket ederek işini tamamlayan hırsızın, diğer sokaklardaki 9 işyerini daha soyduğu belirlendi.
Dağılan çekmecelerini kontrol ederek zararlarını tespit etmeye çalışan esnaf, duruma tepki gösterdi. Kendisine ait soba, çiçek ve kuaför dükkanı bulunan Hasan Çapar, 200 lirasının çalındığını belirterek, "Kapıları zorlayarak açan hırsız çekmecelerde bulunan paraları alıp masadaki gözlüğümü de kırmış" dedi. Kamera kayıtlarındaki görüntülerden hırsızın sabıkalı 25 yaşındaki İ.Ö. olduğunu tespit eden polis, yakalamak için çalışma başlattı. 

 

 

DHA

Loading...