Sözcü Plus Giriş

BURSA'da, otomatik para çekme makinesi (ATM) önünde sıra bekleyen emeklilere maaşlarını çekmeleri konusunda yardımcı olacağını söyleyerek, parayı kendi hesabına aktaran 25 yaşındaki Özden Ş., polis tarafından yakalandı. Bir süre önce yapılan düzenleme ile denetimli serbestlikten yararlanarak cezaevinden çıktığı belirlenen Özden Ş.’nin bir günde 5 emekliyi dolandırarak, 10 bin lirayı kendi hesabına aktardığı öğrenildi.
Dolandırıcılık ve gasp suçundan yattığı cezaevinden bir süre önce denetimli serbestlik kanunundan yararlanarak çıkan Özden Ş., merkez Osmangazi İlçesi'nde bankaların önünde bekleyerek, ATM’den maaş çekmeye gelen yaşlılara, yardım edeceğini söyledi. Özden Ş.'ye inanan yaşlılar, kart ve şifrelerini vererek ATM'ye gitti. Özden Ş., burada işlem yaparak, hesaptaki paraları kendi hesabına aktardı. Yaşlılara, "Maaşınız daha yatmamış" diyerek uzaklaşan Özden Ş., ortadan kayboldu. Yaşlılar, durumu anlayarak polise başvurdu.
Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, bankaların güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelinin, çok sayıda suç kaydı bulunan ve cezaevinden yeni çıkan Özden Ş. olduğunu tespit etti. Polis ekipleri, Özden Ş.'yi merkez Osmangazi İlçesi Nalbantoğlu Mahallesi'ndeki evinin yakınlarında gözaltına aldı. İfadesi alınmak üzere emniyete getirilen Özden Ş., "Cezaevinden çıktıktan sonra borçlarım vardı. Bu yüzden böyle bir yola başvurdum. 10 bin lira ile borçlarımı ödedim" diye konuştu. Özden Ş., alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA