İstanbul Haberi: 15 Temmuz şehitleri üniversitede yaşatılacak

15 Temmuz şehitleri üniversitede yaşatılacak

15 Temmuz şehitleri üniversitede yaşatılacak

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ), Gölköy Kampusu ile D-100 Karayolu arasındaki bağlantı yoluna '15 Temmuz Demokrasi Bulvarı', kampüs içindeki bir caddeye de 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul'da şehit olan Bolulu polis memuru Ozan Özen'in ismi verildi.
AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun başkanlığında toplanan Üniversite Senato toplantısında alınan kararla, D-100 Karayolu Üniversite Kavşağı'ndan Rektörlük Kavşağı'na kadar devam eden yol, '15 Temmuz Demokrasi Bulvarı' oldu. Kampüs gelişme alanında alt ve üst yapısı tamamlanarak ulaşıma hazır hale getirilen yeni caddeye ise üniversite güvenlik görevlisi Özkan Mete Özen'in, darbe girişiminde İstanbul'da şehit olan kardeşi polis Ozan Özen’in adı verildi.
Öte yandan, darbe girişimi sırasında Ankara Beştepe'de helikopterden açılan ateş sonucu yaşamını yitiren AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Fatih Kalu’nun adı da, Gerede'deki yüksekokul bünyesinde bulunan spor salonuna verildi.
Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, "15 Temmuz tarihi bin yıldır bu topraklarda olan milletimizin iradesini hiçbir güce teslim etmeyeceğini bir kez daha sergilemesi açısından çok büyük bir tarih. Böyle bir tarihin ve bu tarihi yazan şehitlerimizin aziz hatırasını üniversitemizde yaşatmak bizim için bir gurur. Bu vesile ile önerimizi oy birliği ile kabul eden senato üyelerimize çok teşekkür ediyor, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum" dedi.

DHA

Loading...