Tekirdağ Haberi: 16 yaşındaki Begüm, 40 gündür kayıp

16 yaşındaki Begüm, 40 gündür kayıp

16 yaşındaki Begüm, 40 gündür kayıp

TEKİRDAĞ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde, lise öğrencisi 16 yaşındaki Begüm Arlı'dan 40 gündür haber alınamıyor. Baba Taşkın Arlı, gezmediği il ilçe kalmadığını belirterek, "Bütün derdimiz kızımızı bulmak" dedi.
Marmara Ereğlisi İlçesi'nde mobilya mağazası bulunan Taşkın Arlı ile ev hanımı Pempe Arlı'nın Tekirdağ Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi kızları Begüm Arlı, kayıplara karıştı. Kızının daha önce de evden kaçtığını ve 24 saat içinde bularak eve getirdiklerini söyleyen Taşkın Arlı, evde kalmak istemediğini söylemesi üzerine Tekirdağ'da Sevgi Evleri Kız Yurdu'na yerleştirdiklerini ifade etti. Bir ay yuvada kalan kızının okulların açıldığı gün okula gittiğini söyleyerek ayrıldığını ve kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyleyen baba Taşkın, "Gezmediğimiz il, ilçe kalmadı. Bütün ailece arıyoruz. Eşimin tarafı, benim tarafım. Şarköy'de duyduk oraya kadar gittik veya Keşan'dır, Balıkesir'dir sürekli geziyoruz. Kafamız durdu, bütün derdimiz kızımızı bulmak" dedi.
Begüm'ün annesi Pembe Arlı ise, kızının evine dönmesini istediğini belirterek, "Lütfen beni arasın, çok özledim. Psikolojik olarak çok yıpranmış durumdayım şu anda. Ne olur annecim beni ara, anne buradayım de. Babasıyla, kardeşleriyle görüşmek istemese bile benimle görüşsün. Çünkü ben ona hiçbir hakaret etmedim. Kötü bir söz söylemedim, ne isterse yapmaya çalıştım, gezmesine, tozmasına arkadaşlarıyla buluşmasına hiç itiraz etmeden izin verdim, ne olur beni arasın. İşimden gücümden oldum. Beni aramazsa ablasını, teyzelerini, dedesini de arayabilir, nerede olduğunu bileyim yeter ki" dedi.

 

DHA

Loading...