Trabzon Haberi: 21 günde Vakıf Katılım’dan 11’inci şube

21 günde Vakıf Katılım’dan 11’inci şube

21 günde Vakıf Katılım’dan 11’inci şube

– Vakıf Katılım'ın, üç hafta içinde 11 şehirde yaptığı şube açılışlarının son halkası Bursa oldu. Hedeflerinin yıl sonuna kadar 30 şube açmak olduğunu söyleyen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş “Vakıf Katılım olarak çıktığımız yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Bursa’nın yanında olacağız ve kalkınmasına katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz” dedi.

Katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmek hedefiyle geçtiğimiz şubat ayında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Vakıf Katılım, son bir ay içinde Gebze, Adapazarı, Trabzon, Denizli, Konya, Kayseri, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Ankara ve Antalya’da şube açtı.

Vakıf Katılım, şubeleşme programıyla bireysel müşterilerin ve KOBİ’lerin her türlü finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ve birikimlerini değerlendirirken onlara destek olmayı hedefliyor.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karluk, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erdoğmuş, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcısı Sait Aytaç ve Vakıf Katılım Bursa Şube Müdürü Selahattin Uysal’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine müşteriler de yoğun ilgi gösterdi. Açılışa katılanlar Vakıf Katılım’ın uzman danışmanlarından faizsiz bankacılık konusunda bilgi aldı.

Hedef 30 şube

Açılış töreninde bir açıklama yapan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, katılım bankacılığının Türkiye’de kamu yatırımları ile birlikte yeni bir boyut kazandığını belirterek şöyle konuştu:

“Belki sektörün en genç oyuncusuyuz. Ama yüzyıllara dayanan vakıf kültürü, kurucumuz Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün geçmiş bankacılık / katılım bankacılığı tecrübeleri ve kamu desteği doğrultusunda hızlı bir büyüme süreci geçireceğimizi öngörüyoruz. Yeni bir katılım bankası olarak ilk etapta hızla şubeleşmek ve olabildiğince çok müşteriye temas etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda kısa bir süre içerisinde 24 şube açarak coğrafi olarak ülkemizin önemli bir kısmına eriştik. Şubeleşme çalışmalarımızı sürdürerek 2016 sonunda en az 30 şubeye ve yaklaşık 500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Yüzyıllardır adil sosyal yaşamın önemli bir parçası olan Vakıf Kültürü ile faizsiz bankacılık ilkelerini bir araya getiren Vakıf Katılım, bu şekilde üstlendiği önemli misyonla halkımızdan yoğun ilgi görüyor. Bize gösterilen bu teveccüh çalışma azmimizi ve inancımızı daha da güçlendiriyor.”

Göktaş: Amacımız sektörü büyütmek

Üretimi, ticareti ve dolayısıyla ekonomik büyümeyi destekleyen bir model olan katılım bankacılığının, bankacılık sektöründen aldığı payın büyüdükçe ülke ekonomisine olan katkısının da büyüyeceğini belirten Göktaş, “Vakıf Katılım olarak vizyonumuzu katılım bankacılığında referans kurum olmak şeklinde belirledik. Bu vizyon kapsamında öncelikli amacımız sektörü büyütmek; hem yurt içi hem de yurt dışında daha fazla fonu sisteme dahil etmek ve daha fazla kişiye ulaşmak. Biz de sektörle birlikte büyüme hedefimiz kapsamında katılım bankacılığında pazar payımızın 2018 yılında yüzde 10’lar seviyesine çıkmasını ve 2023’te sektör liderliğini bize getirecek seviyeye ulaşmasını bekliyoruz. Bu doğrultuda 2018 yılı sonunda en az 100 şube ve en az 1.200 çalışan sayısına ulaşarak istihdama da önemli bir katkı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Göktaş konuşmasının sonunda “Bursa, sanayi, ticaret ve tarım başta olmak üzere pek çok alanda Türkiye’ye katma değer üreten önemli şehirler arasında ön sıralarda yer alıyor. Vakıf Katılım olarak çıktığımız bu yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Bursa’nın yanında olacak, bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz” diye ekledi.

(lı)

DHA

Loading...