Karaman Haberi: 25 aylık Deniz bebek yaylada kayboldu

25 aylık Deniz bebek yaylada kayboldu

25 aylık Deniz bebek yaylada kayboldu

KARAMAN'da ailesi ile birlikte yaylada kaldıkları çadırın önünde oynarken aniden kaybolan 25 aylık Deniz Yazıcı'yı bulmak için çalışma başlatıldı. AFAD, Jandarma, Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE) ekipleri ve köylüler tarafından aranan küçük çocuktan halen haber alınamadı.
Olay, merkeze bağlı Taşkale Köyü Söğütçük Mevkii'nde meydana geldi. Mustafa ve Durdane Yazıcı çifti küçükbaş hayvanlarını otlatmak için yaylada çadır kurdu. Çift, nohut tarlasına çalışmaya giderken küçük Deniz çadırda teyzesi Ayşe Gülçiçek ile kaldı. Öğle saatlerinde kendisinden 3 yaş büyük çocukla çadırın önünde oyun oynayan 2 yaşınrami Deniz Yazıcı ortadan kayboldu. Küçük Deniz'i çadırın önünde bulamayan ve aramaları sonuçsuz kalan teyze ablası ve eniştesine haber verdi. Aile üyeleri bir süre diğer köylülerle birlekte küçük Deniz Yazıcı'yı  aradı. Aile, aramalar sonuçsuz kalınca durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine jandarma, AFAD, UMKE ekipleri ile iz takip köpekleri geldi. Ekipler yaylada küçük Deniz'in gidebileceği yerleri tek tek aradı. Havanın kararmasıyla el fenerleri ile aramalara devam eden ekiplere köylülerde destek verdi.  Torununun kaybolduğunu öğrenir öğrenmez arama çalışmalarına katılmak üzere yaylaya gelen babaanne Ayşe Yazıcı, şöyle dedi:
"Oğlum Mustafa ile gelinim Durdane Yazıcı, nohut tarlasına çalışmaya giderken çocukları Deniz’i teyzesinin yanına bırakmış. Teyzesi koyun sağarken, oyun oynamakta olan çocuk bir anda ortadan kaybolmuş. Bizlere haber verildi ve buraya geldik. Çocuğu öğleden bu yana arıyoruz ve bulamadık."
Arama çalışmaları sonucunda küçük Deniz'e ulaşılamazken, havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi. Ekiplerin bu sabah tekrar arama çalışmalarına başlayacağı belirtildi.

DHA

Loading...