Sözcü Plus Giriş

Kayseri Haberi: 2'nci Erciyes Mükemmellik Zirvesi yapıldı

2'nci Erciyes Mükemmellik Zirvesi yapıldı

Güncellenme: 16:54, 19/10/2016
2'nci Erciyes Mükemmellik Zirvesi yapıldı

KAYSERİ'de, KalDer tarafından, 2'nci Erciyes Mükemmellik Zirvesi programı düzenlendi.
Ommer Otel'de düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Zekeriya Güney, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı Murat Başyazıcıoğlu, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, KalDer üyeleri ve davetliler katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı Murat Başyazıcıoğlu, "Ülkemizde toplam kalite yönetim felsefesini delmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan KalDer 1990 yılında kurulmuştur. Vizyonu ise 2023 yılına kadar ülkemizde mükemmellik kültürünü içselleştirmiş rekabetçi kurum ya da kuruluşlar yaratılmasına katkıda bulunmaktır. Bugüne kadar Kayseri temsilciliği 2014 yılından bugüne kadar 6 farklı deneyim paylaşım konferansı düzenlemiştir. Üniversite öğrencilerine sertifika programları düzenlenmiştir. 2014 yılından beri temsilcilik yönetimimiz 200'ün üzerinde farklı kurum ve fabrikalara tanıtım amaçlı ziyaretler gerçekleştirdik. Bu programların düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ise, doğduğu şehir olan Kayseri'de davetlilerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirterek, "KalDer kurulduğu 1990 yılından beri mükemmelliği paylaşıyor. Biz kurulduğumuz ilk yıllarda Sabancı, Koç, Eczacıbaşı gibi topluluklarla Arçelik, Siemens, Bosch, Beko gibi yetkin kuruluşlarla kalite çalışmaları ile yola koyulduk. O halka gün geçtikçe büyüyerek gelişti ve bugün 2 bin 300 üyeye ulaştık. KalDer şubeleri ve temsilcilikleri ile olabildiğince yayılım sağlıyor. Ancak önümüzdeki yıllarda bu yayılımımızı daha da homojen hale getirmek için bir takım projelerimiz var. Şubede temsilcilik sayılarımızı arttıracağız" diye konuştu.
Vali Yardımcısı Zekeriya Güney de, "Valilik olarak ticaret ve sanayi kenti olan Kayserimizde kaliteli ve mükemmellik kanunlarının bu tarz programlar ile desteklenmesini önemsiyoruz. Küreselleşen ve adeta global bir köy haline gelen dünyada rekabet ortamında, özel sektörde, kamu sektöründe, yerel idarelerde ve sivil toplum kuruluşları gibi toplumun her alanında kalite anlayışının yaygınlaştırılarak mükemmellik kültürüne dönüştürülmesi ülkemiz açısından önem arz etmektedir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından programın düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdim edildi.

DHA