Sözcü Plus Giriş

BOLU'da, TEM Otoyolu'nda otomobil içinde 3 kilogram eroinle yakalanan 3 kiden Oktay Ö. ile Tayfun K.'nın tutuklu, Durmuş Ş.'nin ise tutuksuz yargılanmasına başlandı. Duruşmanın sonunda Durmuş Ş. de kaçma şüphesi nedeniyle  tutuklandı.
Geçen Mart ayında kiralık otomobille Ankara'dan İstanbul'a giden Tayfun K. yönetimindeki otomobil, TEM'in Gerede mevkisinde asayiş uygulama noktasında durduruldu. Polis, başka bir suçtan yakalama kararı bulunan araçtaki Oktay Ö.'yü gözaltına aldı. Diğer 2 kişi de işlemler için Emniyet'e davet edildi. Polis, 2 kişinin tavırlarından şüphelenince Emniyet bahçesindeki otomobilde arama yaptı. Araçta çanta içinde 3 kilogram eroin bulundu.
Tutuklanan Oktay Ö. ve Tayfun K. ile tutuksuz Durmuş Ş.'nin Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Sanıklar, 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak' suçundan 15'er yıl hapis cezası istemiyle yargılandıkları duruşmada hazır bulundu. Sanıklardan Oktay Ö., uyuşturucunun Ankara'da oturan arkadaşına ait olduğunu, uyuşturucuyu İstanbul'dan alırken ona aracılık yaptığını ileri sürdü. 
2 SANIK 'İLGİMİZ YOK' DEDİ
Sanık Tayfun K. ise 3 yıldır uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirterek, "Araçta uyuşturucu olduğunu Durmuş da ben de bilyorduk ama bize değil Oktay'a ait" dedi.
Tutuksuz sanık Durmuş Ş. ise olayla bir ilgisi olmadığını söyleyerek, "Benim olayla hiçbir alakam yook. Benim çantadan falan haberim yoktu" diye konuştu.
Mahkeme heyeti, Durmuş Ş.'nin de kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Durmuş Ş., duruşma çıkışında adliye polisinin gözetiminde dışarıda sigara içtikten sonra gelen polisler tarafından tutuklandı.

DHA