Zonguldak Haberi: 3 kişiyi öldüren sanığa 75 yıl hapis

3 kişiyi öldüren sanığa 75 yıl hapis

3 kişiyi öldüren sanığa 75 yıl hapis

 ZONGULDAK'ta sevgilisini, aralarında gönül ilişkisi olduğunu düşündüğü arkadaşını ve onun annesini öldürmekten tutuklu yargılanan 34 yaşındaki Hasan Köroğlu, 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Hasan Köroğlu, 1.5 yıl dini nikah yaparak birlikte yaşayıp ayrıldığı, sonra görüşmeye devam ettiği Safiye Geyik ile yakın arkadaşı Burak Demirtürk arasında duygusal yakınlaşma olduğundan şüphelendi. Hasan Köroğlu, geçen 5 Mart'ta Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde yaşayan ailesinin yanından Safiye Geyik'i alıp yüzleştirmek için Burak Demirtürk'ün Zonguldak'taki evine götürdü. Hasan Köroğlu, çıkan tartışmada Safiye Geyik ve Burak Demirtürk ile annesi Hilmiye Demirtürk’ü tabancayla vurarak öldürdü.
'Birden fazla kişiyi tasarlayarak öldürme' suçundan 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Hasan Köroğlu, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Karar öncesi son sözü sorulan sanık Hasan Köroğlu, çok pişman olduğunu söyleyerek, "Bu insanlar benim en yakınımdaki insanlardı. Kimse bir insanı öldürmek istemez. En yakınındaki insanı hiç öldürmek istemez" dedi.
Mahkeme, tutuklu sanık Hasan Köroğlu'na 3 kişiyi öldürmekten verdiği 3 kez müebbet hapis cezasını, duruşmalardaki iyi hali ve samimi anlatımları nedeniyle daha sonra 25'er yıldan toplam 75 yıl hapis cezasına düşürdü.

DHA

Loading...