Sözcü Plus Giriş

SAMSUN'da 56 yaşındaki Birol Sel, 31 yıl önce hobi olarak kontrplak ve mdf malzeme kullanarak tablolar yapmaya başladı. Yaptığı figürleri kesip yapıştırarak 3 boyutlu tablolar üreten Sel'in eserleri Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından kente gelen devlet büyüklerine hediye ediliyor.
Tabloları katman katman figürleri yerleştirerek 3 boyutlu hale getiren Sel'in yaptığı eserler Samsun Valisi İbrahim Şahin'in de dikkatini çekti. Geçen yıl Ekim ayında gittiği bir sergide tabloları gören Vali Şahin, Birol Sel'den bilgi aldı. Ardından kente gelen devlet büyüklerine Birol Sel'in yaptığı tabloları hediye etmeye başladı.
Birol Sel, "İstediğim boyutu kazandırmam için 9 kat yapmam gerekirse aynı figürü 9 defa kesip üst üste yapıştırıyorum. Tablodaki kat sayısı 14'e kadar çıkabiliyor. 3 boyutlu olarak figürler tabloda yer alıyor. Ortalama bir tablo için 500-600 saat harcıyorum. Çok büyük bir emek demek bu" dedi.
31 yıldır bu işle uğraştığını söyleyen Birol Sel, hobi olarak başladığı ve bugünlere geldiğini ifade ederek, "En son geçen yıl Ekim ayında Samsun Valimiz tablolarımı gördü ve beğendi. Ardından bana sahip çıktı diyebilirim. Eserlerimi kente gelen devlet büyüklerine hediye olarak veriyor. Bu beni çok gururlandırıyor. Osmanlı dönemi oryantal resimlerini, Türk süsleme sanatı ve çini motiflerini kullanıyorum" diye konuştu.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more