Sözcü Plus Giriş

MERSİN'in merkez Mezitli İlçesi'nde yaşayan 40 yıllık evli Nuray- Ahmet Ceviz çifti, gelinlik ve damatlık giyerek nikah töreni düzenledi. Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan'ın kıydığı temsili nikah törenine çiftin çocukları, torunları ve sevenleri katıldı. Ebeveynlerinin nikahlarına şahitlik eden çocuklar ve torunları büyük heyecan yaşadı. Anlamlı ve duygulu geçen nikah töreninde Nuray (59) ve Ahmet Ceviz (65) çifti, keman eşliğinde dans etti.
En büyüğü 39, en küçüğü 26 yaşında 2'si kız 2'si erkek 4 çocuk, 4 de torun sahibi  
çiftin temsili olarak nikahlarını tazeleyen Başkan Tarhan, kendisi için çok anlamlı bir tören olduğunu ifade ederek şöyle dedi:
"Ahmet Ceviz ile hayat arkadaşı Nuray Ceviz'in mutluluğuna ortak olduk. Diğer nikah törenlerine göre benim için çok özel ve anlamlı bir tören oldu. Evliliklerinin 40'ıncı yılını aşmış olan çiftimizin nikahını tazelemek, onların ve çocuklarının bu mutluluğuna şahitlik etmek beni oldukça duygulandırdı. Çiftimize hayatının geri kalan kısmında sevdikleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu yıllar geçirmesini dilerim." 
Başkan Tarhan, Mezitli'de 2016 yılının eylül ayına kadar toplam 940 çiftin dünya evine girdiğini kaydetti.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more