Sözcü Plus Giriş

ORDU’da, 530 rakımlı Boztepe’den yamaç paraşütü pilotuyla birlikte uçan base jump (serbest atlayış) sporcusu Cengiz Koçak, 400 metre yükseklikten atlayarak kumsala iniş yaptı.
Atatürk’ün Ordu’yu ziyaretinin 92’nci yıl dönümü kapsamında Ordu’ya gelen serbest atlayışçı Cengiz Koçak, yamaç paraşütü pilotu Sercan Genç ile 530 metre yükseklikteki Boztepe’den uçtu. Sırtındaki paraşütle, bir süre pilotla birlikte uçan Cengiz Koçak, kendini 400 metre yükseklikten boşluğa bıraktı. Muhteşem manzara eşliğinde serbest düşen Koçak, başarılı bir şekilde paraşütünü açtı. Kumsala iniş yapan Koçak, çevredeki vatandaşlarında büyük ilgi odağı oldu.
Ordu’da yamaç paraşütü sporu açısından Boztepe’nin oldukça güzel olduğunu, teleferikle ulaşımın kolay olması nedeniylede daha çok rağbet gördüğünü belirten Cengiz Koçak şunları söyledi:
"Ben evim yok bir arabamla yaşıyorum. Türkiye’yi ve dünyayı geziyorum, gezdiğim her yerden de yüksekten atlıyorum. Şu ana kadar geçtiğim şehirler içerisinde en sevdiğim yerlerden biri Ordu oldu. Atlayış yaptığım tarih tam Atatürk’ün Ordu’ya geliş yıldönümü 19 Eylül, olması benim için çok daha özel tabi ki. Teleferikle kalkış alanına çıkılıp oradan bu kadar konforlu güzel uçuş yapılabilen başka bir yerden henüz atlamadım ve uçmadım. Buda Ordu’nun ayrıcalığı. Kalktıktan sonra uçuş güzergahı ve indiğiniz yer deniz olması nedeniyle bambaşka güzel ve görsel olarak çok şeyi değiştiriyor. Keşke biraz zamanım olsa burada kalsam ve daha çok atlasam."
Cengiz Koçak daha öncede İstanbul Haydarpaşa Camii’nin minaresi, Ankara’daki Cumhuriyet Kulesi’nden ve Muğla Fethiye’de Kelebekler Vadisi’ne serbest atlayış gerçekleştirmişti.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more