Antalya Haberi: 6 sahte saate 30 bin lira verdi

6 sahte saate 30 bin lira verdi

6 sahte saate 30 bin lira verdi

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde oturan çiftçi 50 yaşındaki Günnami Önal, dolandırıcıların altın olduğunu söylediği sahte 6 saate 30 bin lira ödedi. Kuyumcuya bozdurmak için gittiği saatlerin sahte olduğunu öğrenen Önal, polise başvurdu.
Serik'te çiftçilik yapan Günnami Önal, dün eşinin rahatsızlığı nedeniyle Serik Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada kafeteryada oturduğu sırada yanına yaklaşan biri yabancı dilde konuşan 2 kişi, ellerinde 6 altın saat olduğunu ve bunları satmak istediklerini söyledi. Günnami Önal, 75 bin lira değer biçilen sözde altın saatleri almak için pazarlık yaparken, kuyumcu olduğunu söyleyen bir başka dolandırıcı da yanına gelerek saatlere talip oldu. Yapılan pazarlık sonucu Önal, 6 saat için 30 bin lira vermeyi kabul etti.
PAZARLIK EDEN KUYUMCUYA ULAŞAMADI
Anlaşmanın ardından bankaya giderek parayı çeken Önal, kendisiyle gelen dolandırıcıya parayı teslim edip ayrıldı. Pazarlık sırasında kendisine kartını veren sözde kuyumcuya saatleri satmak için telefon eden Önal ulaşamayınca, başka bir kuyumcuya gitti. Burada saatlerin sahte olduğunu öğrenen Önal, polise başvurdu.
Polis Günnami Önal'ın verdiği ifade doğrultusunda şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, çalışmasını sürdürüyor.

 

DHA

Loading...