Sözcü Plus Giriş

KAYSERİ’de, asansörde 16 yaşındaki D.T. adlı kızı taciz ettiği iddia edilen 84 yaşındaki Recep B., 'cinsel istismara teşebbüs' suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, sanığın yaşı itibariyle ertelendi.
15 Mart’ta meydana gelen olayda, yakının evine gitmek için asansöre binen Recep B., dokuzuncu kata çıkmak istedi. Aynı asansöre 6'ncı katta binen D.T. ise 11'inci kata çıkmak istedi. Recep B., 9'uncu katta duran asansörden inmek isterken, iddiaya göre, "Sana bir şey soracağım" diyerek genç kızı omuzlarından tutup kendine çekti ve öpmeye kalkıştı. Ailenin şikayeti üzerine yaşlı adama 'cinsel istismar' suçlamasıyla dava açıldı.
3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına, sanık Recep B., Pınarbaşı Asliye Ceza Mahkemesi salonundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Recep B., "Benim evladım yaşımda, ben böyle şey yapmadım" dedi.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu Recep B.'ya, 'basit cinsel istismara teşebbüs' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Ceza, yaşlı adamın yaşı itibariyle ertelendi.

DHA