Kırıkkale Haberi: 9 kişiyi öldüren Yusuf Taş'ın yargılanmasına devam edildi

9 kişiyi öldüren Yusuf Taş'ın yargılanmasına devam edildi

9 kişiyi öldüren Yusuf Taş'ın yargılanmasına devam edildi

GAZİANTEP’te geçen Şubat ayında, ayrı yaşadığı eşi Tuğba ile 8 yakınını öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Yusuf Taş'ın yargılanmasına devam edildi.
Gaziantep'te geçen Şubat ayında ayrı yaşadığı eşi Tuba Taş ve 8 akrabasını öldürüp 2 akrabasını da yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Yusuf Taş'ın, 9 kez ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ikinci duruşması 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık Yusuf Taş, duruşmaya tutuklu bulunduğu Kırıkkale Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı davanın ikinci duruşmasına tutuksuz sanıklar ve maktul yakınları hazır bulundu. Duruşmada tutuklu sanık avukatının, mazeret bildirmesi üzerine Yusuf Taş'ın savunması alınmadı.
Duruşmada Yusuf Taş'ın tutuksuz yargılanan babası Halil Taş, oğlunun Düztepe Mahallesi'nde 4 kişiyi öldürdüğünü kabul etti ancak aynı olayla bağlantılı Sam Mahallesi'nde 5 kişinin ölümüyle ilgilisinin bulunmadığı savunmasını yaptı.
Tanık ve müştekileri dinleyen mahkeme heyeti, delillerin toplanarak incelenmesi ile telefon görüşmeleri tape'lerini isteyerek duruşmayı erteledi.

DHA

Loading...