Sözcü Plus Giriş

 

 

 

 Gülseli KENARLI Taner YENER/İSTANBUL, (DHA) KESK İstanbul Şubeler Platformu ve Eğitim-Sen üyeleri, FETÖ-PDY soruşturması kapsamında açığa alınan 96 öğretmenin itiraz dilekçesini İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdi.
KESK İstanbul Şubeler Platformu ve Eğitim-Sen üyesi bir grup, Sultanahmet'te bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde FETÖ-PDY soruşturması kapsamında açığa alınan 96 öğretmenin, açığa alınmasına karşı itiraz dilekçelerini vermek için toplandı. Polisin İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde güvenlik önlemi aldığı ve bir TOMA'nın da hazır bekletildiği görüldü.
Grup adına KESK Şubeler Platformu sözcüsü Sevtap Akdağ kısa bir açıklama yaptı. Akdağ, “Açığa alınan arkadaşlarımızla ilgili itiraz dilekçelerimizi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vermek için geldik. Bütün bu süreç geri alınan kadar, açığa alınan bütün arkadaşlarımız, görevden alınan bütün arkadaşlarımız, her biri, en sonuncu üyemiz bile geri alınan kadar itirazımızı sürdüreceğiz. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Biliyoruz ki bu hukuksuzluk karşısında kazanan biz olacağız" dedi. Sevtap Akdağ, bugün toplam 96 öğretmen için itiraz dilekçesi vereceklerini belirtti.
Açıklamanın ardından grup Milli Eğitim Müdürlüğüne girerek dilekçelerini verdi.

DHA