Sözcü Plus Giriş

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Anıtkabir'e çocuk oyun alanı yapılmasının ardında Atatürk sevgisi olmadığını aksine itibarsızlaştırma projesi bulunduğunu öne sürdü.
Tansel Çölaşan, Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde, Atatürkçü Düşünce Derneği Temsilciliği'nin açılış törenine katıldı. Beraberinde yardımcıları ile açılışı yapan Tansel Çölaşan, Türkiye'de 341 şubeleri bulunduğunu, büyük, güçlü demokratik bir örgüt olduklarını ifade etti. Geçmişten bu yana Cumhuriyet için mücadele ettiklerini, bu nedenle Atatürkçü Düşünce Derneği'nin hedef olduğunu vurgulayan Çölaşan, şöyle konuştu:
"Atatürkçü Düşünce Derneği pek çok kişinin söyleyemediği gerçekleri doğru tespitlerle söylemekte ve mücadelesini vermektedir. Balyoz ve Ergenekon davalarını durduran Atatürkçü Düşünce Dernekleri öncülüğünde aydınlık insanlardır. Anıtkabir'e son dönemde oyuncak çocuk alanı yaptılar ve insanlara 'evlatlarımız atasının yanında, bahçesinde oynasınlar' imajı verip yutturamaya çalıştılar. Bu Atatürk sevgisi ve saygısı değil, tamamen onu itibarsızlaştırma projesiydi. Atatürk Düşünce Derneği olarak doğrudan Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe verdik ve halkımızın da giderek teki göstermesiyle kaldırıldı."

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more