Sözcü Plus Giriş

MUĞLA'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen ve 'Beyin Takımı' adı verilen operasyonda, aralarında, FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri İmamı' Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz'ün amcasının oğlu İ.Ö. ve bir cemaat ablasının da bulunduğu toplam 7 öğretmen adliyeye sevk edildi.
Muğla İl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik geçen 27 Eylül'de 'Beyin Takımı' adı verilen operasyon düzenledi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ekipleri de operasyona destek verdi. Günün ilk ışıklarına kadar il merkezindeki çok sayıda adrese yapılan baskınlarda, Muğla genelindeki bazı ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yapan O.Ç., H.C., B.T., C.K., İ.Ö., S.C., ve S.Ö. gözaltına alındı. 7 öğretmenin, 'suç işlemek için örgüt kurma ve üye olma', 'örgüte finansal destek sağlamak', 'milli, dini ve insani istismar etmek suretiyle 'himmet' adı altında yardım toplama' suçlamalarıyla gözaltına alındıkları bildirildi.
Aralarında, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra serbest kalan ve sonra sırra kadem basan FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri İmamı' Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz'ün amcasının oğlu İ.Ö. ve örgütünün 'Muğla Ablası' olduğu ileri sürülen S.C.'nin de aralarında yer aldığı 7 kişi, bugün Muğla Adliyesi'ne sevk edildi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more