Zonguldak Haberi: Ağabey cinayetinde evde keşif

Ağabey cinayetinde evde keşif

Ağabey cinayetinde evde keşif

ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçesi Karapınar Beldesi'nde ağabeyi 23 yaşındaki Ferdi Aker'i, sevgilisini dövdüğü gerekçesiyle öldüren 22 yaşındaki Tuğhan Aker'e olay yerinde keşif yaptırıldı.
Olay, geçen yıl 24 Kasım'da Aker ailesinin evinde meydana geldi. Ferdi ve Tuğhan Aker kardeşler, iddiaya göre evde sevgilileriyle birlikte alkol aldı. Bu sırada Ferdi Aker, sevgilisi üniversite öğrencisi Gamze O. ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Ferdi Aker, sevgilisini döverken, araya girmek isteyen kardeşinin sevgilisine de vurdu. Tuğhan Aker, sevgilisinin durumu anlatması üzerine sinirlenerek ağabeyiyle tartışmaya başladı. Tuğhan Aker, ağabeyine av tüfeği ile ateş etti. Ferdi Aker, olay yerinde hayatını kaybetti. Sevgilisi Gamze O. ise omzuna isabet eden saçmalarla yaralandı.
1 YIL SONRA OLAY YERİNDE KEŞİF
Tuğhan Aker'in, 'yakın akrabayı kasten öldürme' ve 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, cinayetin işlendiği evde keşif yapılmasına karar verildi. Jandarma eşliğinde eve getirilen sanık Tuğhan Aker, mahkeme heyetine olayı anlattı. Ölen Ferdi Aker'in sevgilisi Gamze O. ile baba Cevat Aker ve anne Nuray Aker'in keşif sırasında bilgilerine başvuruldu.
Gazetecilere açıklama yapan baba Cevat Aker, olay sırasında evde kendisinin de olduğunu, daha önce çocukları arasında sorun olmadığını söyleyerek şöyle dedi:
"Ferdi tüfekle odaya girdi. Annesiyle tartışmaya başladı. Annesine tüfekle vurmaya kalkıştı ben engelledim. Ferdi yatmaya gidecekti. Hiçbir şey yokken Ferdi, Tuğhan’ı dövmeye başladı. O da 'Ağabey ben sana ne yaptım' dedi. Ben bu konuşmaları duydum. İkisini de ayırdım. Ferdi ile kız arkadaşı odasına gitti. Ben kaldım arada. İkisinin de silahının olduğunu biliyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Tuğhan’la biz dışarıda dururken Ferdi ateş etti. İkimiz de ayrı yerlere kaçtık. Tuğhan da içeri girerek tüfeğini aldı ve rastgele ateş etti."
2 saat süren keşiften sonra sanık cezaevi aracıyla tekrar cezaevine götürüldü.

 

DHA

Loading...