Gaziantep Haberi: Ailesinden 200 bin lira fidye istenen işadamı operasyonla kurtarıldı

Ailesinden 200 bin lira fidye istenen işadamı operasyonla kurtarıldı

Ailesinden 200 bin lira fidye istenen işadamı operasyonla kurtarıldı

GAZİANTEP'te, önceki akşam kendisine ait bağ evinden, özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getiren kişilerce kaçırılan ve serbest bırakılması için 200 bin lira fidye istenen inşaat firması sahibi 60 yaşındaki Mustafa Kaplanoğlu, jandarmanın yaptığı operasyonla kurtarıldı. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
Olay, önceki akşam Şahinbey İlçesi'ne bağlı Geneyik Mahallesinde meydana geldi. İnşaat firması sahibi Mustafa Kaplanoğlu, sabah kendisine ait bağ evine gitti. İddiaya göre, akşam saatlerinde eve gelen kimlikleri henüz saptanamayan kişiler, bağ evindeki özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip Kaplanoğlu'nu kaçırdı. Ailesinin ulaşamaması üzerine gittikleri bağ evinde güvenlik görevlisini elleri bağlı halde bulup Kaplanoğlu'nun kaçırıldığını haber alması üzerine jandarmaya başvurdu.
200 BİN LİRA FİDYE İSTEDİ
Jandarmalar Kaplanoğlu'nu bulmak için çalışma başlatırken, olaydan bir süre sonra ailesini telefonla arayan bir kişi, işadamını kendisinin kaçırdığını ve serbest bırakmak için 200 bin lira fidye istediğini söyledi. Aile bireylerinin durumu anlatması üzerine harekete geçen Şahinbey Jandarma Komutanlığı ekipleri Kaplanoğlu'nun, kaçırıldığı yere yaklaşık 20 kilo metre uzaklıkta bulunan Yağdöver Mahallesinde bir evde tutulduğunu belirledi. Ekipler, adresi belirlenen eve operasyon yapıp Kaplanoğlu'nu kurtarırken evde bulunan A.K. isimli şüpheliyi gözaltına aldı. İşadamı Kaplanoğlu sağlık kontrolünden geçirilirken, gözaltına alınan A.K. ise jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA

Loading...