İstanbul Haberi: AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'İstiklal Yürüyüşü'

AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'İstiklal Yürüyüşü'

AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'İstiklal Yürüyüşü'

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Beyoğlu'nda yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte, 15 Temmuz ve Kurtuluş savaşı şehitleri anıldı.  Galatasaray Meydanı'nda son bulan yürüyüşte polis çevrede şüpheli gördüğü 3 kişiyi aradı. Şüphelilerin üzerinden silah ve sopa çıktı.

 
Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Beyoğlu'nda, "Türkiye'nin İstiklal Yürüyüşü" sloganıyla bir yürüyüş gerçekleştirdi. Beyoğlu Tünel Meydanı'nda toplanan Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri Türk bayrakları ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu pankartlar taşıdı. "Ak gençlik burada, reisin yanında", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ak gençlik burada darbeciler nerede" sloganları atıldı. Caddede yürüyenlere ve kafelerde oturanlara karanfiller dağıtıldı. Yürüyüşe Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Beyza Avcı da, madalyalarıyla birlikte katıldı. Yürüyüş sırasında polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

"CUMHURİYET BAYRAMI, 15 TEMMUZ'DAN SONRA FARKLI BİR DEĞERE SAHİP OLDU"
AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Galatasaray Meydanı'nda yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet bayramının coşkusunu kutlamak, vatanda; özgürce, demokrasi ve adalet içinde yaşayabileceğimizi dünyaya bir kez daha haykırmak için bulunuyoruz" dedi. Cumhuriyet Bayramı'nın, eskiden de kendileri için çok önemli olduğunu, 15 Temmuz'dan sonra daha farklı bir öneme ve değere sahip olduğunu ifade eden Ayhan, "Ak Parti Gençlik Kolları'nın dün nasıl ki davasına, bayrağına sahip çıktıysa bugün burada bu yürüyüşü gerçekleştirmekle vatana ve bayrağa sonsuza dek sahip çıkacağını birkez daha kanlı canlı göstermiştir" diye konuştu.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan, Galatasaray Meydanı'nda gelen topluluk burada etkinliğe devam ederken polis çevrede şüphelendiği 3 kişiyi aradı.
Şüphelilerin birinde silah, birinde de sopa çıktı. Şüpheli 3 kişi gözaltına alınıp emniyete götürüldü. Polis, şüpheli kişilerin ne amaçla alanda olduğunu ve silahın gerçek olup olmadığını araştırıyor.

 

DHA

Loading...