Samsun Haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: Terörle mücadeleye devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: Terörle mücadeleye devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: Terörle mücadeleye devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, terör örgütleriyle mücadayele devam edeceklerini belirterek, "Devletimiz bugüne kadar hain planların hiçbirine teslim olmadı ve olmayacak. İster dağda çıksınlar karşımıza, ister şehir merkezinde, başka başka üniformalar altında, başka başka kimlikler altında bizler devletiyle, milletiyle birlikte, her zaman terör örgütleriyle, onların arkasındaki karanlık yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen Türkiye genelinden muhtarların katıldığı, 'Türkiye'nin Muhtarları Samsun'da Buluşuyor' programına katıldı. Programın açılış töreninde konuşan Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi esnasında tankların ve mermilerin önüne Türk milletinin kendisini siper ettiğini belirterek, "Şehitlerimizden Allah razı olsun. Hepsini rahmetle anıyorum. Cumhurbaşkanımız açıkladı, 'O gece vatan millet aşkıyla sokağa çıkan herkes gazidir'. Ama gerçek anlamda gazi olan 2 bin 191 gazimize de Allah'tan şifa diliyorum. Devletimiz bugüne kadar hain planların hiçbirine teslim olmadı ve olmayacak. İster dağda çıksınlar karşımıza, ister şehir merkezinde, başka başka üniformalar altında, başka başka kimlikler altında, bizler devletiyle, milletiyle birlikte, her zaman terör örgütleriyle, onların arkasındaki karanlık yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
Muhtarlara da seslenen Çiğdem Karaaslan, "Büyük devlet olma vizyonu yerelde başlar. Yerelin temsilcileri de sizlersiniz. Yerelin ne demek istediğini iyi algılayan hükümetler, elbette başarılı olurlar. Bizler bunu başarmaya çalıştık. Hem demokrasi, hem kalkınmanın anahtarı, yerelin ihtiyaçlarını karşılamakla başlar. Yerelin sorunları çözerek işe başladık. Bunu yaparken yeni hedefler koyduk. Sizlerden isteğimiz, biz nasıl o gece ülkeye sahip çıktıysak, bundan sonra ülkemizin kalkınmasında hepimiz üzerimize düşeni yapalım. Biz milletçe üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Programa ayrıca Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve 81 ilin muhtarları ile davetliler katıldı.

 

DHA

Loading...