Sözcü Plus Giriş

Aksaray Haberi: Ak Parti Grup Başkanvekili İnceöz: Gerekiyorsa can veririz

Ak Parti Grup Başkanvekili İnceöz: Gerekiyorsa can veririz

Güncellenme: 02:08, 19/07/2016
Ak Parti Grup Başkanvekili İnceöz: Gerekiyorsa can veririz

AKSARAY'da, 15 Temmuz'daki darbe girişimine tepki göstermek amacıyla bir araya gelen binlerce kişi, birlik beraberlik mesajı verdi. Demokrasi nöbetinde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Gerekiyorsa canımızı veririz" dedi.
TSK içerisindeki bir grubun darbe girişiminin ardından Aksaraylılar dördüncü günde de sokaklara döküldü. Hükümet meydanında biraraya gelen binlerce kişi, birlik beraberlik mesajı verdi. Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle gerçekleşen organizasyonda konuşan Aksaray milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, can vermeye hazır olduklarını belirterek şunları söyledi:
"Aziz milletimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da darbeye karşı meydanda çok net bir duruş sergilemiştir. 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbeyi milletimiz kesin ve net bir dille reddettiğini göstermektedir. Bu meydanlarda olmak demokrasiden yana olmaktır. Geçmiş dönemdeki tecrübeleri bir daha yaşamak istemediğimizi, bu ülkenin darbelerin makus kaderi olmadığını göstermek için milletimiz net bir şekilde demokrasiye sahip çıkmıştır. Biz bugün Aksaray’ımızda da 2 tane şehidimizi toprağa verdik. Yarında bir tane daha toprağa vereceğiz. Tüm Türkiye’de demokrasi şehitlerimize ben Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Bilsinler ki, ülkemizde geçmiş zamanlarda tanklarla, toplarla, tüfeklerle darbe yapılmıştı ve ezanlar susturulmuştu. Ve burada milletimiz selalarla, dualarla darbeye karşı duruşunu gösterdi."
CUNTACILAR MECLİSE EL KOYMAYA ÇALIŞTI
Cuntacıların meclisi bombaladığını ve ele geçirmeye çalıştığını belirten İnceöz, "Darbe teşebbüsünde, kalkışma girişiminde bugüne kadar olmamış birşey daha olmuştur. Meclis bombalanmıştır. Millet iradesinin tecelligahı parlamentoya bomba atılmış ve ne yazıkki helikopterlerle etrafı taranıp asker indirmeye çalışılmıştır. Darbeci cuntacılar meclise el koymak istemişlerdir. Ve meclisinde, milletinde, demokrasinin de dilini kesemeyecekler. İşte bu meydanda bunun net görüntüsüdür diyorum. Can ise can vermeye hazırız. Ama darbelere hayır diyoruz” dedi.

DHA