Sözcü Plus Giriş

İzmir Haberi: AK Parti ile CHP arasında 'İzmir'in kızları' tartışması EK

AK Parti ile CHP arasında 'İzmir'in kızları' tartışması EK

Güncellenme: 19:15, 17/11/2016
AK Parti ile CHP arasında 'İzmir'in kızları' tartışması EK

TOZLU: ZAVALLI ZEVAT
İzmir'de AK Partili yöneticilerle CHP'liler arasında çıkan 'İzmir'in kızları' tartışması sürerken, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu yeni bir açıklama yaptı. Bir televizyon programında yaptığı konuşma üzerinden manipülasyon yapıldığını ileri süren Tozlu, "Kullanmış olduğum cümleyi anlamından kopararak beyin ve kafatası arasında kendince mekik dokuyan, farklı anlamlandıran, bunun üzerinden sözüm ona belden aşağı vuracağını sanan zavallı zevatlara açık ve net bir şekilde belirteyim. Ne siz, ne de tasmanızı elinde bulunduranlar amacınıza ulaşamayacaksınız" dedi.
Ak Parti iktidarı olarak kadınlara yaptıkları hizmetlerin görmezden gelinmemesi gerektiğini ileri süren Mehmet Tozlu, tepkisini şöyle sürdürdü:
"Sizin gibi aymazlar, Cumhuriyet tarihi boyunca yapmış olduğunuz hizmetlerin on mislini Ak Parti'de görmüş olmanın ruhsal çöküntüsünü yaşıyorsunuz. Bu çöküntü öylesine bir hal almış ki; idrak yollarınızı kapatmış, gözlerinizi kör etmiş, kalbinizi mühürlemiş durumda. Ben Ak Parti'nin bir neferi olarak daima şunu söylerim; Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la, İzmir ise Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın özverili çalışmaları ile ilk defa hizmet görür oldu."
Açıklamasında ağır eleştirilere de yer veren Tozlu şunları söyledi:
"Israrla iddia ediyorum CHP zihniyeti İzmir'in kızları da dahil bütün güzelliklerinin düşmanıdır. Denizinin havasının suyunun trafiğinin düşmanıdır. CHP İzmir'de bir estetik katliamı yapmıştır. Bir prensesi dilenci yapmıştır. Güzel İzmir'in güzel insanlarını yıllarca bitmeyen hizmetsizliklerinize boğdunuz. Şimdi de kalkıp utanmadan sıkılmadan 'Cümlenin öncesi, sonrası ve vermek istediği mesaj' arasında bağ kurmadan, kendinizce 'salvolar' diziyorsunuz. Bre maksadını aşan çapsız efendiler Bilesiniz ki; Üç beş zevatın cümleleri bizlerin CHP'ye muhalefet etme girişimlerimize engel olamayacak. Sizler konuşacak bizler hizmet yapacağız. Sizler dedikoduyla kendinizi tüketecek, bizler kentimiz için üretmeye her zaman devam edeceğiz." 

DHA