Sözcü Plus Giriş

AK Parti Van il Başkanı Zahir Soğanda, kayyum atamaları ve Büyükşehir Belediyesi ile bazi ilçe belediyelerinin iş bırakma eylemlerini sert bir dile eleştirdi.
Van'da kayyum atanan belediyelerin çöpleri toplamayıp, ulaşım hizmetini aksatması üzerine AK Parti Van İl Başkanılığı yazılı açıklama yaptı. AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, en temel hizmetlerinden olan temizlik ve ulaşım hizmetinin aksatılmasının halka verilen bir ceza olduğunu ve bunun da kabul edilir bir yanı olmadığını söyledi. Soğanda, şöyle dedi:
"15 Temmuz hain darbe girişimi ve atanan kayyumların ardından PKK terör örgütünün düğmeye basması ile birlikte yaptığı hain saldırıların ardından devletimizin büyük bir titizlikle sürdürdüğü operasyonlar bugün halkımızın herkesimi tarafından destekleniyor. Bölgemizde maalesef ki FETÖ ve PKK terörü halkımıza kan kusturuyor. Devletimiz tarafından da bu terör örgütlerine destek verdiği belirlenen bu dört belediyeden el çektiriliyor. Geçtiğimiz günlerde ilimiz İpekyolu, Edremit, Özalp ve Erciş Belediyelerine Kayyum atanmış ve göreve getirilen Vali Yardımcıları ile Kaymakamlar bölge halkı tarafından sevinç ve umutla karşılanmıştır."
Soğanda, gerekirse sokaklara çıkıp çöp toplayacaklarını da belirterek, "Halkın hizmet beklentisini gören Büyükşehir ve onun üst aklı bir basın açıklamasında çalışanlarını zorla oraya getirerek hatta yoklamaya tabii tutarak Kayyuma tepki göstertiriyorlar. İş bırakma eylemi ile kendi halkına zulüm eden Belediye, bugün İpekyolu, Edremit ve Erciş ilçelerimizde belediyenin asli görevi olan temizliği ve ulaşımı keserek içler acısı bir tabloyu gözler önüne seriyor. Göreve geldikleri günden bu yana bir tek çöpleri alan Belediye işi tamamen bırakarak tam anlamiyla halkını cezalandırıyor. Devlet PKK terörünün üzerine gitti diye halkın hizmetinde ki Belediye otobüslerini bile calistirmayarak vatandaşı mağdur ediyor. Fakat gerekirse biz halk olarak çıkıp sokaklara çöpleri alırız. Sözde grev ile vatandaşlarını mağdur edenlere de bu halkın gereken cevabı en güzel şekilde vereceğine inancımız tamdır" diye konuştu.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more