Van Haberi: Ak Parti Van İl Başkanı Soğanda, terör saldırılarını lanetledi

Ak Parti Van İl Başkanı Soğanda, terör saldırılarını lanetledi

Ak Parti Van İl Başkanı Soğanda, terör saldırılarını lanetledi

AK Parti Van il Başkanı Zahir Soğanda, Diyarbakır, Van, Elazığ, Bitlis ve son olarak Gaziantep'te düzenlenen terör saldırılarını lanetlediklerini söyledi.
AK Parti Van İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'nin her dönemde küresel güçleri ve onların işbirlikçilerini rahatsız ettiği, bu rahatsızlığın da terör eylemlerine tezahür ettiği belirtildi. Başkan Soğanda, şöyle konuştu:
"Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklı selime dayalı olarak terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir. Son günlerde terör örgütleri tarafindan yapılan hain saldırılar bir kez daha birilerinin düğmeye bastığını göstermiş oldu. Diyarbakır, Van, Elazığ, Bitlis ve son olarak Gaziantep'te masum vatandaşlarımıza, polisimize, askerimize yapılan saldırıları şiddetle lanetlediğimi belirtmek istiyorum. Etnik kökene dayalı terör örgütü PKK ile din makyajlı terör örgütü IŞİD'in manivela olarak kullanılması suretiyle, Türkiye'yi içine alan bölgede terör ve çatışma odaklı bir iklim değişikliği planlayanların hevesleri kursağında kalacaktır. Tekrardan tüm saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, ailelerine sabır, Yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

DHA

Loading...