İzmir Haberi: AK Partili Delican: O tankların önüne yatacak binlerce İzmirli var

AK Partili Delican: O tankların önüne yatacak binlerce İzmirli var

AK Partili Delican: O tankların önüne yatacak binlerce İzmirli var

İZMİR'de, darbe girişiminin ardından başlayan Demokrasi Nöbeti 9'uncu gününde de devam etti. Kalablığa konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Herkes şunu iyi bilsin ki, o tankların önüne yatacak, canını siper edecek binlerce İzmirli var. Bu millet o yüreğe sahip" dedi. 
İzmir Konak Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşların darbe girişiminin 9'uncu gününde bekleyişi sürüyor. Ellerindeki bayraklarla demokrasi nöbeti tutan İzmirliler, sık sık idamın geri gelmesi yönünde sloganlar attı, 'Son darbe bükücü', 'Sayın cumhurbaşkanım sonuna kadar seninleyiz', 'Sefer bizim, zafer Allah'ın olsun' pankartları açtı. Alana gelerek vatandaşların coşkusuna ortak olan AK Parti İzmir İl başkanı Bülent Delican, "Bu milletin kalbinden öyle bir lider çıktı ki. O lider Marmaris'te terörist işgalciler otele saldırdılar. O başka ülkeye gidebilirdi. Dünyada yaşanan darbe girişimlerinde gördük. Liderler başka ülkelere kaçıyordu. Liderimiz aslanlar gibi İstanbul'a geldi ve vatandaşlarımıza 'sokağa çıkın' dedi. 'Vatanınıza sahip çıkın' dedi ve darbeyi durdurdu. Bizler bugün sağlıklı nefes alabiliyorsak, Başkomutanınıza çok şey borçluyuz. O yüzden biz farklılıklarımızı ayrıştırıcı olarak değil, zenginlik olarak görüyoruz. Bugün 9'uncu gününde alanlar yine kalabalık. Nöbet tutan gözleri cehennem ateşi yakmaz. Burada ki millette bu iman var" dedi.
'TANKLARIN ÖNÜNE YATACAK BİNLERCE İZMİRLİ VAR'
İzmir'in demokrasiye sahip çıktığını belirten Delican, "İzmirlinin vatanına nasıl sahip çıktığını görüyorsunuz. Bu meydanlar zaten o yüreği ortaya koyuyor. Biz gerçekten de ülke olarak necip bir millete sahibiz. Sokaktaki vatandaşlarımızla bire bir övünsek azdır. Şurada sabah namazını beraber kılıyoruz birçok insanla. O tankların önünü yatacak binlerce İzmirli var. Yeter ki demokrasiye zarar gelmesin diye" dedi
'OHAL KURUMLARI TEMİZLEMEK İÇİN'
OHAL'in millete karşı değil devletin kurumlarına karşı yapıldığını ve bu kuramların darbecilerden arındırılacağını söyleyen Delican, "Darbeciler Türkiye'nin demokratik düzenin bozup buradan kendilerine ekmek çıkarmaya çalışıyorlar. Biz bunları engelleyeceğiz" diye konuştu.

DHA

Loading...