Karabük Haberi: AK Parti'li Şahin: Diyarbakır halkı Kışanak için eylemlere destek vermedi (2)

AK Parti'li Şahin: Diyarbakır halkı Kışanak için eylemlere destek vermedi (2)

AK Parti'li Şahin: Diyarbakır halkı Kışanak için eylemlere destek vermedi (2)

 

ŞAHİN: 90 BİN MEMUR BANK ASYA'YA PARA YATIRDI
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Bank Asya'ya 90 bin memurun para yatırdığının tespit edildiğini açıkladı. Şahin, "4 milyar 700 milyon TL. En yükseği 117 bin 500 lira en düşüğü ise 21 bin lira. 117 bin lirası olup da bankaya yatıracak böyle bir memur var mı En düşüğü 21 bin lira. Nereden geldi bu paralar Bu paralar himmet paraları himmet. Himmet diye toplanmış bu örgütün abileri tarafından kendilerine mensup memurlar adına bankada hesap açtırılmış. Ne zaman Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Bank Asya'ya uyarıda bulundu. Birtakım para yatıranlar bankaya el konulacak diye düşündü ki paraları çekmeye başladılar. Bunlar iyi niyetle para yatırmış. Onlar çektiler. Ama Pensilvanya'daki FETÖ haber gönderdi. Bankaya para yatıracaksınız, bankanın içini boşaltmayacaksınız, elinizde neyiniz var satıp yatıracaksınız. Bunların önemli bir bölümü memurlar adına yatırıldı" diye konuştu.
Şahin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ve Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) Bank Asya'da 38 bin hesaba birisinin tedbir koyduğunu söyleyerek açıklamalarına şöyle devam etti:
"Bank Asya'da 38 bin hesaba birisi tedbir koydurmuş. Bu örgütün abilerinden birisi. Düşünmüş ki, para yatırttık ama bunlar parayı alıp çekip giderse diye tedbir koyuyor. Kılıçdaroğlu ve onun gibi düşünenler de 'Bunlara neden dokunuyorsunuz" diyor. Bir sor, bu memur en düşüğü 21 bin lira nereden bulmuş yatırmış"

DHA

Loading...