Şanlıurfa Haberi: Ak Partili Yazıcı: Türkiye'yi 2023'e taşıyacağız

Ak Partili Yazıcı: Türkiye'yi 2023'e taşıyacağız

Ak Partili Yazıcı: Türkiye'yi 2023'e taşıyacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, darbe girişimi sürecine değinirken, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Başbakan'ı, hükümeti oluşturan partimizin de meclisteki gücü ve milletimizin de kararlı duruşuyla Türkiye'yi 2023'e taşıyacağız" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin düzenleyeceği Siyaset Akademisi toplantısına katılmak üzere uçakla Şanlıurfa’ya geldi. Havaalanında protokol ve bürokratlar tarafından karşılanan Yazıcı, valiliği ziyaret etti.
Vali Güngör Azim Tuna'dan kente ilişkin bilgi alan Yazıcı, bakan olduğu dönemde kente geldiğinde Akçakale Gümrük Kapısı'nda incelemelerde bulunarak kapıdan giriş ve çıkışlar ile mayınlı arazinin temizlenmesi için çalışmalar yaptıklarını, ancak gelinen gün itibariyle gümrük kapılarının kapatılmak zorunda kalındığını belirtti. Türkiye'yi 2023 hedefine taşınacağını belirten Yazıcı, "Ama biz büyük bir ülkeyiz, önemli bir ülkeyiz, önemli bir coğrafyadayız. Tabii ki iyi yöneticilerle ülkelerin stratejik önemleri daha da avantaja dönüşür. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Başbakan'ı, hükümeti oluşturan partimizin de meclisteki gücü ve milletimizin de kararlı duruşuyla Türkiye'yi 2023'e taşıyacağız" dedi.
15 Temmuz darbe girişiminin sadece Türk tarihinde değil, dünya tarihinde de örneği olmayan haince bir teşebbüs olduğunu ifade eden Yazıcı, şöyle konuştu:
"Çok önemli bir süreçten geçtik, geçiyoruz. Özellikle 15 Temmuzda dünya siyasi tarihinde de gerçekten altın harflerle yazılacak bir sayfa nakşetmiştir. Bu sadece Türk demokrasisi için değil, dünya demokrasisi için de 15 Temmuz milletimizin direnişi, silahlara, toplara karşı göğsünü siper etmesi ve 3- 5 saat içerisinde darbe teşebbüsünü akamete uğratması dünya demokrasisi açısından çok önemli bir kazanımdır. İnsan hakları önemlidir, demokratik haklar önemlidir, siyasal katılım hakları önemlidir. Bunlar zamandan zamana, mekandan mekana değişmez. Siyasi katılım hakları, demokratik haklar; Londra'da başka, Bağdat'ta başka değildir. Paris'te başka, Kahire'de başka değildir, başkalaşmaz. Bizim duruşumuzun temellerinde bu değerlere her zeminde her zaman da aynı yaklaşım içerisinde olduğumuzdur. İnşallah bunu da gelecek nesiller tarafsız gözlemci olarak ifade edeceklerdir."
Yazıcı bir süre beraberindeki milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek ile birlikte bir süre valilik makamında bulunduktan sonra AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

 

DHA