Sözcü Plus Giriş

MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde çiftçi 25 yaşındaki Server ve aynı yaştaki eşi Sultan Özden, domates serasının üzerine Karadenizli gibi 60 metrekarelik prefabrik ev yaptı.
6 yıl önce evlenen Özden çifti, yaşadıkları barakadan arazi sahibi tarafından çıkartılınca ortada kaldı. Özden çifti, tek çare olarak kendilerine ait 2 dönüm arazideki domates seralarını sökmeden üzerine prefabrik yaptırmak istedi. Naylon sera yıkılmadan 2.5 metre direk dikilerek üzerine 60 metrekarelik prefabrik ev yapıldı. 15 günde tamamlanan prefabrik ev 15 bin liraya mal oldu.
Seranın üzerindeki 2 odalı eve yerleştiklerini ve mutlu olduklarını söyleyen Server Özden, "Seradan başka yerimiz yok. Domateslerimizi de sökmek istemedik. En sonunda bir ustaya seranın üzerine ev yapabilir mi diye sorduk. En sonunda prefabrike ev yapılabileceğini öğrendik. 2 odadan oluşan , 60 metrekarelik bir evi tünel seramızın üzerine 15 günde yaptırdık" dedi. Acil olarak eve ihtiyaçları olduğunu ifade eden Server Özden ise, "Herkese böyle bir ev tavsiye ederiz. Hem havadar hem de çok güzel bir ev" diye konuştu.
İlginç ev yoldan geçenlerin ve çevre komşularının da ilgisini çekmeye başladı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more