Aksaray Haberi: Aksaraylı şehit polis Aksu göz yaşlarıyla uğurlandı

Aksaraylı şehit polis Aksu göz yaşlarıyla uğurlandı

Aksaraylı şehit polis Aksu göz yaşlarıyla uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Ergani ilçesinde terör örgütü PKK’nın hücre evine düzenlenen operasyonda şehit olan 26 yaşındaki polis memuru Salih Aksu, memleketi Aksaray'ın Ortaköy İlçesi'nde toprağa verildi.
Şehit Salih Aksu'nun acı haberi Ortaköy İlçesi'nde oturan babası Mustafa Aksu ve annesi Elmas Aksu'ya emniyet yetkilileri tarafından dün ulaştırıldı. Acı haberi duyan Aksu ailesinin yakınları da eve akın etti. Şehit Aksu'nun annesi Elmas ve babası Mustafa Aksu'nun günlerdir ilçe merkezinde düzenlenen demokrasi nöbetine katılıp, nöbet tuttuğu öğrenildi.
Şehit polis memuru Aksu'nun nişanlısı din kültür ve ahlak bilgisi öğretmeni Hülya Aksu ile daha önce resmi nikah kıydığı ve 12 Ağustos günü de Aksaray'da düğün yapacakları öğrenildi. 
Dün Ortaköy ilçesine getirilen şehit polis memuru Salih Aksu’nun Türk Bayrağına sarılı cenazesi, öğle saatlerinde Ortaköy Devlet Hastanesi Morgu’ndan alındı. Tekbirler eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Ortaköy Kaymakamlığı önündeki meydana getirildi. Buradaki cenaze törenine Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, Ak Parti Aksaray Milletvekilleri Mustafa Serdengeçti, Cengiz Aydoğdu, Ak Parti Gurup Başkanvekili İlknur İnceöz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, şehidin yakınları ve yaklaşık 9 bin kişi katıldı. 
HAİNLERİ GÜLDÜRMEYECEĞİM
Cenaze töreni sırasında şehidin annesi Elmas Aksu’nun, "Ben dimdik duruyorum. Hainleri güldürmeyeceğim. Hakkım sana helal olsun. Ben şehit anasıyım gururlanacağım. Ben vatan haininin anası değilim şehit anasıyım. Bu ülke hepimizin. Biz vatan haini olmadık kuzum. Ben ayaktayım ağlamayacağım’’ diye konuşması, duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.
20 gün sonra düğünleri yapılacak olan eşi Hülya Aksu ise cenaze töreni sırasında gözyaşlarına boğuldu. Hülya Aksu’yu yakınları teselli etti. Şehidin kardeşleri Ferdi ve Seyit Aksu da cenaze töreni sırasında gözyaşlarına boğuldu. 
Şehit Polis memuru Salih Aksu, Ortaköy İlçesi’nde cenaze namazının kılınmasının ardından ilçeye bağlı Yıldırımlar Köyü’nde toprağa verildi.

DHA