Sözcü Plus Giriş

ANTALYA'da 3 yaşındaki torununu taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan 61 yaşındaki İ.T., ailesinin şikayetini geri alması üzerine tahliye edildi. Duruşmada ifade veren sanığın eşi Ü.T., "Kocam beni aldattı, yaptıklarının bedelini ödetmek için iftira attım" dedi.
Kepez İlçesi'nde geçen 25 Nisan'da polis merkezine başvuran 31 yaşındaki F.G.O., babası İ.T.'nin, 3 yaşındaki kızını, poposunu ve bacaklarını okşayarak sevdiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Anneanne Ü.T. de eşi İ.T.'nin torununu severken cinsel organına dokunduğunu iddia etti. Çocuğun babası B.O.'nun da benzer beyanda bulunup şikayetçi olması nedeniyle gözaltına alınan İ.T., 26 Nisan'da tutuklandı.
'Cinsel istismar' iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan İ.T., 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Davanın ilk duruşmasına katılan sanığın kızı F.G.O ve damadı B.O., şikayetini geri aldı. Sanıktan şikayetçi olmadığını söyleyen F.G.O., "Sanık benim babam, mağdur da kızım olur. Babamın, kızıma karşı cinsel amaçlı bir eylemini görmedim. Polis merkezinde verdiğimiz ifadelerin olayla bir alakası yok. Babam yıllarca bizi ihmal etti, canımızı yaktı. 60'ından sonra da evi terk etti. Bu durum annemin ağrına gitti. Biz de bu yolla cezalandırmak istedik" dedi.
Çocuğun babası B.O. ise kayınpederinin hayat kadınlarıyla ilişkisi olduğunu, eviyle ilgilenmediğini, eşini ve çocuklarını sürekli üzdüğü için bu şekilde cezalandırmak istediklerini ifade etti. B.O., ifadesinin devamında şikayetini geri aldığını söyledi.
SANIĞIN EŞİ: BU İFTİRAYI BEN ATTIM
Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın eşi Ü.T. de eşinin kendisini hayat kadınlarıyla aldattığını iddia ederek, intikam için iftira attığını belirtti. Sanık İ.T. ile 48 yıllık evli olduklarını anlatan Ü.T., "Ben eşimi çok sevdim ama o beni hiç sevmedi. Çocuklarımı zorluklar içinde büyüttüm. Oğlum son olarak eşimi bir kadınla el ele görmüş. Çocuklarımla böyle bir olay düşündük. Sanığın suçu yok, ben iftira attım. Amacım yıllarca bana ve aileme çektirdiği acıların bedelini ödetmekti. Çocuklarımı çok aç bıraktı. Buna karşılık torunlarını çok sever. Bu nedenle vicdan azabı çekiyorum" dedi. Sanığın oğlu B.T. ve gelini D.T. de benzer beyanda bulundu.
'DEDE ŞEFKATİYLE SEVDİM'
Öz torununa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan İ.T. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Başka bir kadınla arkadaşlığı olduğu için evi terk ettiğini kaydeden İ.T., "15 gün eve gitmedim. Bu nedenle ailemle aram açıldı. Torunuma sevgim tamamen dede şefkatiyledir" diye konuştu.
Yargılama sonunda sanığın tahliyesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
 

DHA