Muğla Haberi: Alevler, 350 metrakere ormanı küle çevirdi

Alevler, 350 metrakere ormanı küle çevirdi

Alevler, 350 metrakere ormanı küle çevirdi

Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA) MARMARİS'te ormanlık alanda madde bağımlıları tarafından çıkarıldığı öne sürülen yangında yaklaşık 350 metrekare alan zarar gördü.
'Marmaris'in akciğerleri' olarak bilinen yerleşim yerlerine yakın Sarıana Mahallesi'ndeki sık çam ağaçlarıyla kaplı Vericiler Mevkii'ndeki ormanlık alanda bugün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Dumanları farkedenler polis ve itfaiyeyi arayıp, ihbarda bulundu. Polis, ormanlık alan üzerindeki Eski Garaj Yolu'nu araç trafiğine kapattı. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 3 arazöz ve 20 işçinin müdahale ettiği yangın, 45 dakika süren çalışma sonucu öndürüldü. İlk belirlemelere göre yaklaşık 350 metrekarelik ormanlık alan zarar gördü. Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlattı. Her yıl 2-3 kez yangın çıktığını ve buralarda uçucu madde bağımlıların kaldığını dile getiren Sarıana Mahalle sakinleri, şunları söyledi:
"Yangına müdahale için açılan ara yollardan tepelere doğru madde ve alkol bağımlıları sürekli gidip geliyor. Vericilerin olduğu mevki, içki şişesi ve uçucu madde bağımlılarının soluduğu yapıştırıcı tüpleriyle dolu. Çocuklarımız bu kişiler nedeniyle evlerinin önlerinde oynayamaz hale geldi. Yetkililere bu soruna çare bulmaları konusunda birçok kez söylememize rağmen bir çözüm bulunamadı."

DHA

Loading...