Son Dakika: Alman Dışişleri Bakanı: Rusya'ya yaptırımın Suriyelilere bir faydası yok

Alman Dışişleri Bakanı: Rusya'ya yaptırımın Suriyelilere bir faydası yok

Alman Dışişleri Bakanı: Rusya'ya yaptırımın Suriyelilere bir faydası yok

ALMANYA Dışişleri Bakanı Steinmeier, Rusya'ya yaptırım uygulanmasının ancak gazeteler için manşet olabileceğini, Suriye'deki insanlara bir faydasının olmayacağını ifade ederek, kalıcı barışın önemini vurguladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, son AB zirvesinde Rusya'ya karşı yaptırım kararı çıkarılmamasını savundu. Kamu kanalı ARD'de yayınlanan 'Bericht aus Berlin (Berlin Raporu)' programına katılan Steinmeier, Esad rejimine destek verdiği için Rusya'ya yaptırım uygulanmasının, ertesi gün yayımlanan gazeteler için manşet olabileceğini, ancak Suriye'deki insanlara bir faydasının olmayacağını söyledi.

"KALICI BARIŞ DAHA ÖNEMLİ"

Yoğun çatışmaların yaşandığı Halep'te insani yardım koridorlarının oluşturulması, gıda yardımı, yaralıların tedavisi ve kalıcı olarak silahların susmasının çok daha önemli olduğunu kaydeden Steinmeier, Rusya'ya karşı uygulanacak yaptırımların etkisini ancak uzun vadede göstereceğini, şu aşamada Suriyelilere bir faydasının olmayacağını belirtti.

Halep'te uygulanan son ateşkesin yeterli olmadığını da kaydeden Steinmeier, BM'nin bu süre zarfında Halep'ten yaralıları tahliye edemediğini söyledi.

DHA

Loading...