Samsun Haberi: Ambulans uçakla Ayvalık'tan Samsun'a sevk edildi

Ambulans uçakla Ayvalık'tan Samsun'a sevk edildi

Ambulans uçakla Ayvalık'tan Samsun'a sevk edildi

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'ndeki bir hastanenin yoğun bakım servisinde yatan ve beyin piliyle yaşamını sürdüren parkinson hastası 60 yaşındaki Saykın Koç, durumunun ağırlaşması üzerine, yakın illerde yer bulunamayınca ambulans uçakla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Parkinson hastalığıyla 14 yıldır mücadele eden, malulen emekli olan inşaat ustası 2 çocuk babası Saykın Koç, rahatsızlığı artınca, bir süre önce Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde 3 yıl önce takılan beyin piliyle yaşamını sürdüren Koç'un durumu, dün ağırlaştı. Koç'un daha donanımlı bir hastaneye sevkine karar verildi. Koç'un yakınlarının Sağlık Bakanlığı Alo 184 hattını aramasıyla yetkililer harekete geçti. Koç için ambulans uçak tahsis edildi. Saykın Koç, Edremit'teki Kocaseyit Havalimanı'na inen ambulans uçakla, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Koç'la daha önce de ilgilenen Doç. Dr. Ersoy Kocabıyık'ın hastanın tedavi süreciyle ilgileneceği öğrenildi.
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz, "Hastamıza 4 yıl önce Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde parkinson hastalığı nedeniyle beyin pili takılmış. Hastamız, Ayvalık Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde yatmaktaydı. Pil ayarlarının düzenlenmesiyle ilgili, ileri merkeze sevki için yakın illerde yer bulunamadığından dolayı hastanın Samsun'a uçak ambulansla sevki sağlandı" dedi.

DHA

Loading...