İzmir Haberi: Antalya emniyetinde devir teslim

Antalya emniyetinde devir teslim

Antalya emniyetinde devir teslim

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Celal Uzunkaya, görevi Cemil Tonbul'dan devraldı. Tören sırasında teşkilata seslenen Uzunkaya, eksilenlerin yerinin daha fazla koşularak ve ter dökülerek kapatılacağını belirterek, "Bunu rica ediyorum, daha da ötesinde emrediyorum" dedi.
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Celal Uzunkaya, görevi eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'dan devraldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Uzunkaya'yı, Cemil Tonbul emniyet müdürlüğü binası kapısında karşıladı. Makamda kısa süre görüşen iki emniyet müdürü daha sonra brifing salonundaki devir- teslim törenine katıldı. Başmüfettiş olarak olarak merkeze alınan Tonbul, Uzunkaya'ya Antalya Emniyet Müdürlüğü Forsu'nu takdim etti. Ardından Uzunkaya, Tonbul'a çiçek ve plaket verdi.
Törende konuşan Tonbul, 3 yıla yakın süren Antalya'daki görevinin sonuna geldiğini söyledi. Kendisine bu görevi tevdi eden devlet büyüklerine teşekkür eden Tonbul, “Son 7 yıldır aktif görevlerde bulundum. İki ilde emniyet müdürlüğü yaptım ve Özel Hareket Daire Başkanlığı gibi benim için ulvi saydığım bu görevi değerli büyüklerim sayesinde yaptım. Devletime hizmet etmeye çalıştım. Antalya'da görev yaparken, başta valimiz, kamu kurum ve kuruluşları ve vatandaşlarımızın desteğini gördüm. Antalyalılara şükranlarımı sunuyorum. Takım ruhu ile bu görevi yaptık, birlikte, beraber yaptık. Hep birlikte Antalya'da da huzur ve güveni sağlamaya çalıştık. Bu görevde başarılı olduysak ne mutlu bize. Ben görevimi huzur içinde devrediyorum. Teşkilatımızın en kıdemlilerinden bir ağabeyimiz buraya geldi. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Bir Karadenizli olarak hemşehrim hem de bir Trabzonsporlu olarak gözüm arkada değil diyorum. Allaha ısmarladık" diye konuştu.
Uzunkaya ise devletin çeşitli kademelerinde her zaman devir- teslim törenleri olduğunu aktararak, iki gün önce İzmir'de de kendisinin görevi devrettiğini hatırlattı. Hem emniyet hem de hayat içinde bir koşturmaca olduğunu belirten Uzunkaya, "Bir bayrak yarışı var. Şu anda yapılan bunun göstergesi. Cemil Tonbul 3 yılda Antalya ve Antalyalılara mesai arkadaşlarıyla beraber çok güzel hizmetler verdi. İnşallah bıraktığı yerden bizler bu hizmeti daha ileriye götürme konusunda kendimizi vazifeli addediyoruz. Antalya için daha düzenli, daha huzurlu ortam oluşturma konusunda tüm arkadaşlarımla beraber gece gündüz mesai sarfedeceğiz" dedi.
İSTİHBARAT ESPRİSİ
15 Temmuz sürecinin ardından emniyette görevden alma, uzaklaştırma, tutuklama ve ihraçlar olduğunu belirten Uzunkaya, şöyle konuştu:
"Bundan kaynaklı bir personel kaybı doğdu. Eksilen her personelin yerine, birinci bölge illerden bu yıl Doğu Güneydoğu'ya çokça personel gönderildi. Batı illerinin hepsinde bir önceki yıla göre yüzde 10 personel eksikliği olacak. Takımdan eksilen personelin yerine, futbol takımlarında olduğu gibi daha fazla koşarak diğer arkadaşlarımızın eksiklikleri, aksaklık oluşturmaması adına daha fazla ter dökerek telafi edeceğiz. Bunu hem müdür arkadaşlarımızdan, hem de sıralı alt kademe arkadaşlarımdan ilk gün isteği, ricası veya emri olarak bu vesile ile belirtmek istiyorum. Takım ruhundan bahsedince, Tonbul kardeşimiz anlattı. Özel Harekat Müdürlüğü yaptığı için istihbarat konusunda bir eksikliği olmuş. Beni Trabzonsporlu anlattı kendisi Trabzonlu olması nedeniyle. Ama eski Trabzonsporlu olduğumu istihbari bilgi eksikliğinden bilememiş. Cemil bu vesile ile Galatasaraylı olduğumu öğrenmiş olacak muhtemelen. Eskiden Trabzonsporluydum."
Konuşmaların ardından Uzunkaya, Tonbul'u emniyet binasından makam aracı ile uğurladı.

DHA

Loading...