Sözcü Plus Giriş

İzmir Haberi: Aracında 10 kilo 200 gram esrar ele geçirildi, kıyafet taşıdığını sandığını öne sürdü

Aracında 10 kilo 200 gram esrar ele geçirildi, kıyafet taşıdığını sandığını öne sürdü

Güncellenme: 16:31, 19/10/2016
Aracında 10 kilo 200 gram esrar ele geçirildi, kıyafet taşıdığını sandığını öne sürdü

NARKOTİK ekiplerinin düzenlediği operasyonda, İstanbul’dan Bursa ve İzmir’e uyuşturucu taşıdığı öne sürülen Halil İ.’nin kullandığı kiralık araçtaki valizde, 10 kilo 200 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan Halil İ. valizi bir arkadaşının İzmir’e götürmesini istediğini belirterek, “İçinde kıyafet ve aksesuar olduğu söylendi. Uyuşturucu madde olduğu polis valizi açınca öğrendim” dedi. Bursa’daki ikinci operasyonda da uyuşturucu alışverişi yapan biri kadın 2 kişi gözaltına alındı.
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi'ne bağlı Narkotim ekipleri, bir şüphelinin İstanbul'dan temin ettiği yüklü miktarda esrarı, Bursa ve İzmir’e göndereceği bilgisini aldı. 45 yaşındaki Halil İ.’nin kiraladığı otomobilini Gemlik ilçesinde takibe alan polis, şüpheliyi İstanbul-Bursa yolu üzerine bulunan asayiş uygulama noktasına kadar izledi. Burada durdurulan araçtaki, hakkında suç kaydı bulunan Halil İ., gözaltına alındı. Otomobilde yapılan aramada bagajda bulunan valiz içerisinde 10 kilo 200 gram esrar ele geçirildi.
"BENİ, VALİZİN İÇERİSİNDE KIYAFET VER DİYE KANDIRDILAR"
Şüpheli Halil İ., verdiği ilk ifadesinde uyuşturucu maddelerden haberi olmadığını iddia ederek, "İstanbul'da ki bir arkadaşım, bu valizi İzmir'e götürmemi, içerisinde kıyafet ve aksesuar olduğunu söyledi. Ben de valizi merak edip açmadım. İçerisindeki uyuşturucuyu polisler ile açtığımızda gördüm. Beni kandırdılar" dedi. Şüpheli Halil İ., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
SOKAK ÜZERİNE UYUŞTURUCU ALIŞVERİŞİNE SUÇÜSTÜ
Bu arada, merkez Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde devriye gezen Narkotim ekipleri, Tutar Sokak üzerine 42 yaşındaki Sevcan D.’yi 34 yaşındaki E.B.’ye uyuşturucu satarken suçüstü yakaladı. Sevcan D.'nin üzerinde bonzai olarak adlandırılan 11 gram sentetik uyuşturucu E.B.'.nin üzerinde ise 4 gram metamfetamin bulundu. E.B.'ye uyuşturucu kullanmak suçundan işlem yapılırken Sevcan D., uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gözaltına alındı.
Sevcan D., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA