Muş Haberi: Ardahan'da Tuğgeneral Kargın ile birlikte 19 asker tutuklandı

Ardahan'da Tuğgeneral Kargın ile birlikte 19 asker tutuklandı

Ardahan'da Tuğgeneral Kargın ile birlikte 19 asker tutuklandı

ARDAHAN'da, darbi girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Garnizon ve 25'inci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın'la birlikte toplam 19 askeri personel tutuklandı.
Darbe girişiminin ertesi günü yapılan operasyonla gözaltına alınan 25'inci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da aralarında bulunduğu 1 yüzbaşı, 2 üsteğmen, 4 astsubay başçavuş, 2 astsubay kıdemli üstçavuş, 2 astsubay üstçavuş, 6 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşı Emniyet Müdürlüğünde ifadelerinin alınmasından sonra Adliye'ye verildi. Tuğgeneral Kargın ile askeri personel, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve silahlı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye olmak' suçlarından mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, Tuğgeineral Kargın ve askeri personelin tutuklanmasına karar verdi.
MALAZGİRT EMNİYET AMİRİ VE BAŞKOMİSER TUTUKLANDI
Muş'un Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Emniyet Amiri Beyhan Ceylan ve Başkomiser Mehmet Türker Tuncer, darbe girişiminin önlenmesine yönelik verilen emirlere uymadıkları gerekçesiyle 16 Temmuz günü gözaltına alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Emniyet Amiri Ceylan ve Başkomiser Tuncer Malazgirt Adliyesine çıkarıldı ve sorgularının ardından Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik eylemlerinden dolayı tutuklandı.

DHA

Loading...