Sözcü Plus Giriş

ADANA'da arkadaşları Mehmet Işıkoğlu'nu (28) parasını alıp bıçaklayarak öldürdükleri öne sürülen Serhat Sukgen (27) ile Mehmet Seyran Alp (26) hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve nitelikli yağma suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
İddiaya göre Mehmet Seyran Alp, Serhat Sukgen ve Mehmet Işıkoğlu, kiraladıkları otomobille Hatay'a gitti. 22 Ocak'ta Adana'ya dönen 3 arkadaş daha sonra Karataş İlçesi Bahçe Mahallesi'nde deniz kenarına giderek uyuşturucu kullandı. Bu sırada Serhat Sukgen, Mehmet Işıkoğlu'nun ellerinden tutarak etkisiz hale getirirken, Mehmet Seyran Alp defalarca bıçaklayarak öldürdü. Daha sonra Sukgen ile Alp, cebindeki 7 bin lirayı aldıkları Işıkoğlu'nun cesedini kumsala gömüp Adana'ya döndü. 3 gün sonra Mehmet Seyran Alp yanına kardeşi Abdulkadir Alp ve Serhat Sukgen'i alarak tekrar cesedin gömdükleri yere gitti. 3 kişi cesedi gömülü olduğu yerden çıkarıp başka bir yere gömdü.
CESEDİ KÖPEK BULDU
Mehmet Işıkoğlu'nun eve dönmemesi üzerine aile kayıp başvurusu yaptı. 25 Şubat'ta Bahçe sahilinde çoban köpeği kumu eşeleyince bir ceset bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından çıkartılıp Adana Adli Tıp Kurumu'na getirilen ceset yapılan DNA testi sonucunda Mehmet Işıkoğlu'na ait olduğu belirlendi. Serhat Sukgen, Mehmet Seyran Alp ile kardeşi Abdulkadir Alp tutuklandı.
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcı, iddianamesini hazırladı. Savcı, Mehmet Seyran Alp ile Serhat Sukgen hakkında bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla öldürme suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, nitelikli yağma suçundan ise 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle; Abdulkadir Alp hakkında ise suç delillerini gizleme suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more