Ordu Haberi: Askeri araç ve mühimmat yüklü tren 11 gündür Bilecik Garı'nda bekliyor

Askeri araç ve mühimmat yüklü tren 11 gündür Bilecik Garı'nda bekliyor

Askeri araç ve mühimmat yüklü tren 11 gündür Bilecik Garı'nda bekliyor

DARBE girişimi gecesi Ankara'dan İstanbul'a giderken Bilecik Garı'nda durdurulan askeri araç ve mühimmatların bulunduğu yük treni 11 gündür garda bekliyor.
Mamak 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan İstanbul'daki 1'inci Ordu Komutanlığı'na askeri araç ve mühimmat götürmek üzere Ankara'dan 15 Temmuz'da yola çıkan yük treni, darbe girişimi gecesi olan 16 Temmuz saat 03.00 sıralarında Bilecik'te savcılığın talimatıyla polis ekipleri tarafından durduruldu. Üzerinde 16 zırhlı araç, 20 askeri kamyonet, paletli araç ve mühimmatların bulunduğu 30 vagonlu yük treninde makinistin dışında hiçbir askeri yetkilinin olmadığı belirtildi.
İfadesi alınan tren makinistinin polislere, daha önce çok kez askeri sevkiyat gerçekleştirdiğini, önceki sevkiyatlarda trenlere mutlaka askeri personelin refakat ettiğini, fakat bu sefer hiç bir askerin trende bulunmadığını söylediği öğrenildi.
Bilecik Garı'nda 11 gündür bekletilen askeri araç ve mühimmatların olduğu yük treni ile ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın ise sürdüğü bildirildi.

DHA

Loading...