Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Ataşehir'de 15 gündür uyuşturucu nöbeti tutuyorlar

Ataşehir'de 15 gündür uyuşturucu nöbeti tutuyorlar

Güncellenme: 23:21, 17/11/2016
Ataşehir'de 15 gündür uyuşturucu nöbeti tutuyorlar

ATAŞEHİR Yeni Çamlıca Mahallesi sakinleri, mahellerinde uyuşturucu satışı yapıldığı iddiasıyla 15 gündür sokakta nöbet tutuyor. Polis, mahallede 24 saat asayiş uygulaması yapıyor.

Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi sakinleri, mahallede uyuşturucu satıldığını iddia ederek 15 gün önce Erdembey sokakta bir araya geldiler.

SOKAĞA SOBA KURDULAR

Burada uyuşturucu satışını engellemek için nöbet tutmaya başlayan mahalle sakinleri sokak ortasına soba kurdu. Semaver ile çay demleyen mahalleli, gündüz işe gidiyor, gece ise geç saatlere kadar sokakta uyuşturucu nöbeti tutuyor.

AMAÇ; UYUŞTURUCU SATIŞINI ENGELLEMEK

Nöbet tutan mahalle sakinleri, her geçen gün farkındalığın arttığını söylediler. Bir mahalle sakini gerçekleştirdikleri eylemle ilgili olarak, “Toplumun kanayan yarası haline geldi. Uyuşturucu okullara kadar indi. Burada bir saldırı oldu. Biz saldırıyı kişisel olarak almıyoruz. Bunu genele yaymak istiyoruz. Herkes sokağına sahip çıksın, yetkililer de gereken önlemleri alsın. Mahallede gelişme var. Gerekli önlemler alındı, operasyonlar yapıldı. Önceden alenen burada uyuşturucu satılıyordu. Bunu yetkili mercilere bildirdik. Güvenlik güçleri operasyonlar düzenliyordu ama herhalde kanunlar yetersizdi ki, dışarı çıkıyorlardı" ifadelerini kullandı.

“BİR VERGİ LEVHALARI EKESİKTİ"

Bir başka mahalle sakini ise, uyuşturucu sattığını iddia ettiği kişilerin bir vergi levhalarının eksik olduğunu belirterek, “Operasyonlar ile bunun önü biraz kesildi" dedi.

PANKART ASIP, BROŞÜR BASTIRDILAR

Yeni Çamlıca Mahallesi sakinleri geçen 15 günde çevrede bir bilinç oluşturdu. Erdembey sokağı girişine pankart asan mahalleli, üzerinde uyuşturucunun zararlarını anlatan yazıların bulunduğu broşürler bastırarak çevrede dağıtmaya başladı.

POLİS 24 SAAT NÖBETTE

Öte yandan polis ekipleri, 15 günde 2 defa bölgede operasyon düzenledi. Ayrıca, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından 24 saat mahallenin çeşitli caddelerinde asayiş uygulaması yapılıyor. Uygulamalarda şüpheli görülen araç ve kişiler durdurularak inceleniyor.

DHA