Sözcü Plus Giriş

ANTALYA'da dün 'markete gidiyorum' diyerek evden ayrılan 10 yaşındaki Aleyna Rabia Yavuz'dan haber alamayan Necmettin Yavuz, kızının, denetimli serbestlik yasasıyla tahliye olan annesi tarafından kaçırıldığını iddia ederek polise başvurdu.
Kepez İlçesi Teomanpaşa Mahallesi'nde oturan 36 yaşındaki Necmettin Yavuz'un kızı Aleyna Rabia, cuma günü markete gitmek için evden ayrıldı. Kızının eve dönmemesi üzerine endişelen Necmettin Yavuz, polise kayıp başvurusunda bulundu. Kokoreç tezgahı bulunan 3 çocuk babası Necmettin Yavuz, kızının, denetimlik serbestlik yasası kapsamında geçen perşembe günü tahliye olan 14 yıllık eşi Sibel Yavuz tarafından kaçırıldığını iddia etti.
Eşinin 2014 yılında bir suçtan hüküm giydiğini belirten Yavuz, "Eşim geçen mayıs ayında denetimli serbestlik yasasından yararlanarak tahliye oldu. İmza ihlali nedeniyle 18 Haziran 2016'da yeniden tutuklandı. Cezasının bitmesine 6 ay kalmıştı. Yeni çıkan denetimli serbestlik yasasından yararlanarak tahliye oldu. Tüm işlemlerini ben yaptım. Bana, 'İçerdeki işlemler bitmedi, sen eve git, çocukların başında ol' dedi. Ben cezaevinden ayrılınca kendisi de çıkmış. Evde kendisini beklerken, dün markete giden kızımı kaçırıp uzaklaşmış. Görgü tanıklarını ifadesinden böyle anlaşılıyor" dedi.
Kızının hayatından endişe ettiğini belirten Necmettin Yavuz, hemen polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulunduğunu söyledi. Diğer çocukları 7 yaşındaki İlayda Şeyma ve 5 yaşındaki Sümeyye Sibel'le sokak sokak kızını aradığını belirten Yavuz, hayatından endişe ettiğini kaydetti. Eşinin kendisini araması için çağrıda bulanan Necmettin Yavuz, "Polis de araştırıyor. Eşim en azından bizi arayıp kızımın yanında olup olmadığını söylesin" dedi.

 

 

 

DHA