Ankara Haberi: Bahçeli: Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, 15 Temmuz sonrası kaos arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir

Bahçeli: Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, 15 Temmuz sonrası kaos arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir

Bahçeli: Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, 15 Temmuz sonrası kaos arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi tartışmalarını neden şimdi gündeme getirdiklerine ilişkin bir soruyu "Onu ileri ki günlerde çok daha iyi anlayacaksınız. Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, 15 Temmuz'dan sonra çok ciddi olayların yaşandığı bir ortamda kaos, kriz arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir. Onu da önümüzdeki günlerde hep beraber görürsünüz" diye yanıtladı.

"MHP OLARAK N 100 MADDELİK ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TASARISI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli hükümetin 100 maddelik bir anayasa çalışması yaptığı söylentilerinin anımsatılması üzerine "MHP olarak 100 maddelik bir anayasa değişikliği ile ilgili hazırlanmış bir tasarı hakkında bilgi sahibi değiliz. Bize gelmiş bir şey yoktur. Ne getireceklerse Meclis'e getireceklerdir. Bu kaç madde olacaksa geldiğinde hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

"ADİL ÖKSÜZ'Ü MUTLAKA BULMALARI GEREKİR"

Adil Öksüz'ün İncirlik Üssü'nden Amerika'ya kaçtığı iddiasına Bahçeli "3 aydan beri arıyorlar. Adil Öksüz'ü mutlaka bulmaları gerekir. Nereden kaçmışsa oradan geri getirsinler" dedi.

"HELE BİR GELSİN ONA GÖRE KARAR VERELİM"

Bahçeli “AK Parti'den onaylamadığınız bir başkanlık sistemi teklifi gelirse referanduma götürülmesine karşı mısınız” sorusuna şöyle yanıt verdi: "Bugün de tekrarladım son bölümde iki paragraf buna aittir. Hele bir gelsin bakalım ona göre karar verelim. Başkaları gibi önceden bir karar vermekte doğru değil. O CHP'nin işidir. Bir de sütünü içerken İsmail Küçükkaya'nın işidir. İsmail Küçükkaya'da Allah muhafaza Büyükkaya olmamış. Olsaydı başımız beladan kurtulmazdı."

"MHP KAPALI KAPILAR ARKASINDA, GENEL KURULDA, MİLLETİN HUZURUNDA BİR BAŞKA ŞEY SÖYLEMEZ"

Bahçeli “Anayasa değişikliği teklifine tavrınız ne olacak” sorusunu şöyle cevapladı: "MHP tutarlı bir siyaset partisidir. Nerede ne konuşuyorsa her tarafta aynı şeyi söyler. Kapalı kapılar arkasında bir başka şey, genel kurulda bir başka şey, milletin huzurunda bir başka şey söylemez. 47 yıllık bir siyasi partiyi artık lütfen tanıyınız. Hecelemede yetmez oldu. Kara tahta üzerinde de çalışacağız beraber. Ama basın mensuplarıyla MHP'nin tarihi bir konuşmamız lazım. Başından beri söylüyoruz 3 defa grup konuşmalarımızda ifade ettik söylediklerimiz de bir farklılık yok anlamayanlara karşı tamamlayıcı maddeler var"

"TÜRKİYE'DE 15 TEMMUZ SONRASI KAOS ARZULAYANLAR İKİNCİ DARBECİLERDİR"

"Neden başkanlık tartışmasını zamanlama olarak şimdi gündeme getirdiniz" sorusunu Bahçeli "Onu ileri ki günlerde çok daha iyi anlayacaksınız. Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar 15 Temmuz'dan sonra çok ciddi olayların yaşandığı bir ortamda kaos, kriz arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir. Onu da önümüzdeki günlerde hep beraber görürsünüz" diye yanıtladı."YURTTA SULH KONSEYİNİN HAZIRLAYACAĞI BİR ANAYASAYA NE DİYECEKLERDİ ACABA

Bahçeli Başkanlık sistemine 'hayır' oyu vereceklerini açıklayan beş milletvekili hakkında şu değerlendirme bulundu: "O onların en tabi hakkıdır. Vicdani sorumlulukları içinde hareket edeceklerdir. Fetullah Gülen hareketi başarılı olsaydı yurtta sulh konseyinin hazırlayacağı bir anayasaya ne diyeceklerdi acaba"

"ZOKAYI YUTMUŞUZ DİYECEK BİR ŞEY YOK"

Devlet Bahçeli “Başbakan ortak bir yayında 'MHP FETÖ ile ilgili Meral Akşener örneğinde zokayı yuttu o yüzden bu şeyi biliyor' dedi. Sizin düşünceniz nedir “diye sorulması üzerine "Zoka yutmuşuz diyecek bir şey yok. Demek ki bizden çok daha evvel Meral Akşener'in kim olduğunu biliyorlardı" diye ifade etti.

 

 

 

DHA

Loading...