Antalya Haberi: Bakan Çelik: Expo bitiyor ama kapanmayacak (3)

Bakan Çelik: Expo bitiyor ama kapanmayacak (3)

Bakan Çelik: Expo bitiyor ama kapanmayacak (3)

EXPO'NUN 4.5 MİLYONUNCU ZİYARETÇİSİNİ BAKAN ÇELİK KARŞILADI
30 Ekim'de resmi kapanışı gerçekleştirilecek olan Expo 2016 Antalya'ya, bugün akşam saatlerinde 4.5 milyonuncu ziyaretçi giriş yaptı. RamazanÖzlem Bıyıklıoğlu çifti ile çocukları İlayda, Selin ve Egemen alana giriş yaptıklarında büyük bir sürprizle karşılaştı. Expo 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ajans yöneticileriyle birlikte Bıyıklıoğlu ailesini karşıladı. Bakan Çelik anne Özlem Bıyıklıoğlu'na günün anısına gümüş tabak hediye ederken, aileye çeşitli hediyeler de verildi.
Türkiye'nin ilk Expo'su olan Expo 2016 Antalya'nın yarın kapanışının yapılacağını hatırlatan Bakan Çelik, "Expo'yu inşa ederken çok daha büyük hedeflerimiz vardı ama bu hedeflere bu anlamda ulaşamadık. Neden ulaşamadığımızı bütün Türkiye biliyor, Antalya biliyor. Maalesef çok büyük talihsizlikler yaşadık. Rusya krizi, turizmle ilgili yaşanan sorunlar, terör olayları ve en önemlisi de 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı maalesef ciddi anlamda bu tür aktivitelere katılmada eksiklikler oldu. Ama her şeye rağmen bütün bu olumsuzluklara rağmen bugün itibariyle bu gördüğünüz aile Expo 216 Antalya'nın 4 milyon 500 bininci ziyaretçileri oldu" dedi. 
Aileyi tebrik eden Bakan Çelik, ailenin en küçük ferdi Egemen'i kucağına alarak 4,5 milyonuncu ziyaretçi yazısının önünde çektirdi. 
Expo 2016'ya beşinci gelişleri olduğunu söyleyen baba Ramazan Bıyıklıoğlu, sürpriz karşısında çok şaşırdıklarını belirterek, "Bizim içinde büyük sürpriz oldu. 4.5 milyon büyük bir rakam. Alan çok güzel. İnşallah bundan sonra da benzer aktiviteler için kullanılır. Antalya çok güzel bir yeşil alana sahip oldu" dedi.

DHA

Loading...