Sözcü Plus Giriş

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 149 milyon liralık 22 tesisin toplu açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Bingöl'de termal turizmi geliştireceklerini söyledi.
Bingöl'e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile birlikte, Vali Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti. Valilik'te düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Eroğlu, Bingöl'de termal turizmin geliştireceklerini belirterek, yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bugün ben de Bingöl'de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyorum. Bingöl'de 149 milyonluk yatırımların açılışını yapacağız. Muş'tan başlayıp Bingöl ve Elazığ'a kadar bütün köyleri kalkındıracak bir proje yapacağız. Burada termal turizmi geliştirmek istiyoruz. Afyon, bu konuda çok ileri durumda. Oradaki tecrübeleri buraya aktaracağız. Birlikte termal turizmi geliştireceğiz. Bir yere gelirken mutlaka müjde ile gidiyoruz. Kültürümüzde bir yere eli boş gitmek yok. Elimiz dolu geldik. 31 tane müjde ile geldik. Daha önce 17 müjde vermiştik. Toplam 149 milyon liralık bir yatırım ile geldik" dedi.
Bakan Eroğlu, Valilik binası önünde gerçekleştirilecek olan toplu temel atma ve açılış törenine katılacak.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more