Son Dakika: Bakan Kaya ve Başkan Ertürk'ten şehit ailelerine taziye ziyareti

Bakan Kaya ve Başkan Ertürk'ten şehit ailelerine taziye ziyareti

Bakan Kaya ve Başkan Ertürk'ten şehit ailelerine taziye ziyareti

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kazan Belediye Başkanı AK Partili Lokman Ertürk ile birlikte, askeri darbe girişiminde 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan uçakları engellemeye çalışırken açılan ateş sonucu şehit olan vatandaşların ailelerini ziyaret etti. 6 Çocuk babası şehit Ali Anar'ın eşi, annesi ve babası, Bakan Kaya'dan katillerin bir an önce cezalandırılmasını istedi.
Darbecilerin karargah olarak kullandıkları Kazan'daki 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan F-16 jetlerini engellemeye çalışan yaklaşık 8 bin Kazanlı'nın üzerine açılan ateş sonucu 7 kişi şehit oldu, 59 kişi de yaralandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Bütül Kaya ile Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şehit olan Kazanlı'ların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
6 ÇOCUK YETİM KALDI
Bakan Kaya ve Başkan Ertürk, başına isabet eden kurşunla 35 yaşında şehit olan Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar'ın ailesini ziyaret etti. Kaya ve Ertürk burada şehidin 6 çocuğuyla yakından ilgilendi. Şehit Anar'ın acılı annesi Yurdagül, babası Hüseyin ve eşi Nurgül Anar, Bakan Kaya'dan katillerden bir an önce hesap sorularak, cezalandırılmalarını istedi.
'BABAANNESİ BÜYÜTMÜŞ'Bakan Kaya ve Başkan Ertürk, aynı saldırıda şehit olan 20 yaşındaki Samet Cantürk'ün babaannesi Levga Cantürk'e taziye ziyaretinde bulundu. Acılı babaanne, Samet Cantürk'ün anne ve babasını yıllar önce kaybettiğini ve torununu kendisinin büyüttüğünü söyledi. Babaannenin bu sözleri üzerine başta Bakan Kaya ve Başkan Ertürk olmak üzere evdekilere duygu dolu anlar yaşadı. Kaya ve Ertürk ayrıca şehitler 20 yaşındaki Ömer Takdemir, 2 çocuk babası 44 yaşındaki Hasan Yılmaz ve 26 yaşındaki Lokman Biçinci'nin ailelerine de taziye ziyaretlerinde bulundu. Ertürk ve Kaya, acılı ailelerle yakından ilgilendi. Şehitlerin evlerinin önünde kurulan taziye çadırlarında Kuran-ı Kerim okundu.

DHA

Loading...