Bursa Haberi: Bakan Müezzinoğlu; 'Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun'

Bakan Müezzinoğlu; 'Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun'

Bakan Müezzinoğlu; 'Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun'

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Teknik Üniversitesi'nin yeni akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada, gençlere öğütler verdi, "Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun" dedi.
Merkez Yıldırım İlçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Bursa Teknik Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gençlere seslendi. Konuşmasında, vatana ve millete hayırlı bir nesil yetiştirmek için üniversitelerin önemli bir görev üstlendiğine dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, "Gençlerimize 3 kelime söylemek istiyorum. Gençler için söylediğim hepimiz için geçerli. Milliyeti, ırkı, dini, cinsi ne olursa olsun bir bireyin özdeğerleri olması gerekir. Bu özdeğerler, dürüstlük, güvenirlik ve çalışkanlıktır. Biz sosyal bir toplumuz. Bir ailenin evladı, bir vatanın vatandaşı, bir bayrağın altında geleceğe umutla bakan bireyleriz. Tarihte dünyaya medeniyet sunmuş bu milletin ferdi olmaktan gurur duyarız. Bu milletin medeniyet değerleri benim öz değerlerim olmalıdır. Bu özdeğerlerle geleceğe yürüyen, kendisine saygısı olan gençler yetişmeli. Dünyanın neresinde olursanız olun başınız dik alnınız ak olsun. Hak ve adaletin peşinde olun. Hedeflerinizi hem kendiniz, hem milletiniz hem de insanlık için koyun" dedi.
"ADAM OLURSUNUZ"
Gençlere tavsiyelerine devam eden Bakan Müezzinoğlu sözlerine şöyle devam etti:
"Sevgili gençler hiç tereddütünüz olmasın özdeğer, özsaygı ve özgüvenin hakkını ne kadar güçlü verirseniz o kadar zengin olursunuz demeyeceğim, o kadar makam sahibi olursunuz demeyeceğim, o kadar imkan sahibi olursunu demeyeceğim. Ama adam olursunuz."
Konuşmaların ardından Bakan Müezzinoğlu üniversite yönetimi ile toplu çektirdi.

DHA

Loading...