Bursa Haberi: Bakan Müezzinoğlu: Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun (2)

Bakan Müezzinoğlu: Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun (2)

Bakan Müezzinoğlu: Vatanına milletine sahip çıkan gençler olun (2)

BAKAN MÜEZZİNOĞLU YARGIYI ELEŞTİRDİ
Seçim bölgesi Bursa'daki incelemelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kamu Personel Sisteminin Değerlendirilmesi Çalıştayına da katıldı. Burada konuşan Müezzinoğlu, 15 Temmuz akşamı bu millete bedel ödeten kişilerin kamu mensubu olduğuna dikkat çekti. 1960, 1980 darbelerini gerçekleştirenlerin de kamu adına görev yaptıklarını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, "15 Temmuz gecesi kamu adına görev yapmış olanlar bu ülkenin kaderiyle oynamaya kalkıştı. Bu ülkenin demokrasisine, bu ülkenin milli iradesine, hukuk sistemine müdahalenin tamamında kamunun dahli var. Kamuda millet adına sorumluluk üstlenenler bunun hakkını vermeli" dedi.
Konuşmasını, "15 Temmuz'daki Türkiye'nin kamusal yapısı tarihin karanlık sayfalarında görülmeli. Görülmeli ki millet bu yapıyı unutmamalı" diyerek sürderen Müezzinoğlu, "Kamuda çalışanlar darbe, müdahale, şekillendirme işine girmemeli, milletin kaderi ve hukuku ile oynayabilme hakkını kendinde bulmamalı" dedi.
"1 OYLA PARTİ KAPATILIYORSA BURADAKİ YAPI HUKUKSAL BİR YAPI DEĞİLDİR"
Açıklamalarında, yargıyla ilgili eleştirilerde de bulunan Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bir savcı, yüzde 47 oy almış, 22 milyon insanın oyunu alan bir siyasi partiyi kapatmak için dava açma yetkisini buluyorsa, 11 hakimin gördüğü dava sonucunda 1 oyla parti kapatılıyorsa buradaki yapı hukuksal bir yapı değildir. Buna alkış tutan zihniyette merkezi milleten alan bir anlayış değildir. O zaman burada demokrasiden bahsedilemez. Hekiminden hakimine hangi sıfatı taşırsa taşısın bunların görevi millete hizmet etmektir."
Konuşmasının ardından Kamu Personel Sisteminin Değerlendirilmesi Çalıştayına ara verildi.

DHA

Loading...