Malatya Haberi: Bakanlar İsmet Yılmaz ve Bülent Tüfenkci, Malatya'da okul açılışına katıldı

Bakanlar İsmet Yılmaz ve Bülent Tüfenkci, Malatya'da okul açılışına katıldı

Bakanlar İsmet Yılmaz ve Bülent Tüfenkci, Malatya'da okul açılışına katıldı

MALATYA'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Galip Demirel ortaokulunun açılışına katıldı.
Vali Galip Demirel ortaokulunun açılış törenine Malatya valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye başkanı Selahattin gürkan, ilçe Kaymakamları ve STK başkanları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan vali Galip Demirel'in kızı Turizm eski Bakanı Güldal Akşit, bu kürsüde konuşmak çok kolay olmadığını belirterek, "Hele rahmetli Galip Demirel’in kızı olarak konuşmak, babayı anlatmak hiç kolay değil. Gerçi ne kadar anlatmaya gerek var. Çünkü o Malatya’nın bağrından çıkan, Malatya’nın yetiştirdiği müstesna insanlardan birisidir. Burada bulunan her bir Malatyalı hatta görev yaptığı yerlerde bulunan herkes Galip Demirel dediğinizde şükranla, minnetle, hizmetleri ile anıyor. Galip Demirel müstesna insan, tevazuu ile büyüklüğü ile olsun yüzünden eksik etmediği tebessümü ile hep hizmete yönelik çalışmaları ile hatırlanıyor."
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de, Malatya’nın yetiştirmiş olduğu Galip Demirel'in siyaset adamlığı ve bürokratlığı ile örnek olduğunu belirtti. 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da konuşmasında, devlet bütçesinden milli eğitime ayrılan kaynağın birinci sırada olduğunu ifade etti.

DHA

Loading...